Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
News - Płynne diamenty
#1
Brick 
Przekraczające 1000 gigapaskali ciśnienie, sprawia, że diamenty stają się cieczą.
Naukowcy z Sandia National Laboratories w Albuquerque rozpędzają przy pomocy potężnego pola magnetycznego cienkie blaszki i rozbijają je o diamenty ważące 1,9 karata. W ten sposób starają się zasymulować warunki panujące na Neptunie - ósmej planecie od Słońca.
Zmiany stanu skupienia węgla przypominają nieco topnienie lodu, tyle że odbywają się pod znacznie wyższym ciśnieniem.

Choć nie przyda to raczej w jubilerstwie, informacje o diamentach są zawsze ciekawe Rozmarzony
Odpowiedz
#2
Tylko co zrobić z takim płynnym diamentem?
Raczej trudno było by włożyć go do pierścionka :-)
Odpowiedz
#3
Ale może można by było robić odlewy z diamentów?
Mogły by być formy trudne do wykonania innymi metodami.
Odpowiedz
#4
Wiesz, o tym nie pomyślałem. Odlewy z diamentów? Czemu nie.
Gdzieś kiedyś czytałem o wyrobie diamentów ze zwłok ukochanych osób. Poszukam to wkleję.
Odpowiedz
#5
Tylko odlewane diamenty raczej nie będą miały tego błysku. Bo przecież to gra świateł na ściankach daje ten blask i odbicia światła.
Odpowiedz
#6
Myślę, że można by zaprojektować takie kształty które by nawet lepsze efekty dawały. Może jakieś soczewkowe, czy coś? Wszystko tylko pewnie rozbijało by się o kasę. Takie ciśnienia i temperatury trochę kosztują. W sumie sztuczne diamenty są, tylko brzydkie i szare. Takich ładnych to nikt nie robi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości