Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galeria Rękodzieła Srebrnego - Andrzej Piątkowski
#1
Witam. Chciałem serdecznie zaprosić wszystkich forumowiczów do odwiedzenia mojego sklepu, gdzie znajdziecie ręcznie wykonaną biżuterię srebrną. U mnie mnie ma dwóch takich samych rzeczy, gdyż wszystko robię własnoręcznie. Stosuje tradycyjne metody rzemieślnicze, nie używam odlewów. W mojej ofercie znajdują się oryginalne, pojedyncze wzory pierścionków, kolczyków, wisiorków, bransoletek i broszek. Wykonuję również biżuterię na zamówienie. Serdecznie zapraszam na moję stronę, do komentarzy i do kontaktu.
http://www.rekodzielosrebrne.pl
http://www.facebook.com/RekodzieloSrebrne
Sklep internetowy - Galeria Rękodzieła Srebrnego - Andrzej Piątkowski
http://www.rekodzielosrebrne.pl
Odpowiedz
#2
Oglądam te wyroby i tak się zastanawiam co to za kamienie?

Rozalin - szukam nigdzie nie znalazłem.

Może zdradzisz co to jest?

https://www.rekodzielosrebrne.pl/pl/p/Sr...alinem/150

Podobnie Astrofilit gdzie odnośniki wysyłają mnie do jakiś sklepów "magicznych"

https://www.rekodzielosrebrne.pl/pl/p/Wi...ilitem/166

I na koniec Zoizyt - znam zoisyt ale to nie jest "minerał rubinu" zresztą sam rubin jest minerałem, to o co chodzi?

https://www.rekodzielosrebrne.pl/pl/p/Wi...izytem/181
Odpowiedz
#3
Witam,dziękuję za odwiedziny naszej galerii. Postaram się odpowiedzieć na zadane pytania:

ROZALIN - jest to jubilerska nazwa minerału, odmiany Korundu. Do grupy Korundów należą przede wszystkim kamienie szlachetne rubin i szafir. Rubin jest jak wiadomo czerwony, choć czasami występuje w jaśniejszej, różowawej barwie i to własnie je nazywa się rozalinami.

ASTROFILIT - jest najstarszym minerałem świata. Jego nazwa pochodzi od greckich słów: gwiazda (aster) i liść (fyllon). Minerał, który zawiera w sobie ponad pięćdziesiąt pierwiastków chemicznych w tym cyrkon, który powstał poprzez rozpad/rozczepienie uranu. Od razu zaznaczam, że minerał nie jest radioaktywny :-) Astrofilit występuje w małej ilości i tylko w kilku miejscach na świecie. Pytanie dlaczego odnośniki wysyłają do sklepów magicznych? to pytanie chyba trzeba skierować do nich. Może specyficzna nazwa, wygląd i skład chemiczny sprawia, że ludzie wyczuwają w nich "magiczne właściwości"

ZOIZYT/ZOISYT - Jest to minerał z grupy krzemianów. W tym wypadku można również używać nazwy Anyolit, ponieważ Anyolit jest zieloną odmianą zoizytu. W opisie wisiorka jest zamieszczona informacja "minerał rubinu", ponieważ zoizyt (anyolit) występuje często wspólnie z rubinem i tak jak w przypadku oprawionego kawałka wyraźnie widać czerwone, nieprzezroczyste rubiny.
Sklep internetowy - Galeria Rękodzieła Srebrnego - Andrzej Piątkowski
http://www.rekodzielosrebrne.pl
Odpowiedz
#4
(01-17-2015, 11:57 AM)rekodzielosrebrne.pl napisał(a): ZOIZYT/ZOISYT - Jest to minerał z grupy krzemianów. W tym wypadku można również używać nazwy Anyolit, ponieważ Anyolit jest zieloną odmianą zoizytu. W opisie wisiorka jest zamieszczona informacja "minerał rubinu", ponieważ zoizyt (anyolit) występuje często wspólnie z rubinem i tak jak w przypadku oprawionego kawałka wyraźnie widać czerwone, nieprzezroczyste rubiny.

Myślę że tu zmyliła mnie składnia:

"Delikatny, ręcznie wykonany wisiorek z naturalnym Zoizytem ( minerał rubinu)"

Bo taki opis sugeruje że zoizyt to rubin, a nie minerał zoisytu z przerośnięty kryształkami rubinu.


(01-17-2015, 11:57 AM)rekodzielosrebrne.pl napisał(a): ASTROFILIT - jest najstarszym minerałem świata. Jego nazwa pochodzi od greckich słów: gwiazda (aster) i liść (fyllon). Minerał, który zawiera w sobie ponad pięćdziesiąt pierwiastków chemicznych w tym cyrkon, który powstał poprzez rozpad/rozczepienie uranu. Od razu zaznaczam, że minerał nie jest radioaktywny :-) Astrofilit występuje w małej ilości i tylko w kilku miejscach na świecie.

Czary niewiele mają wspólnego z gemmologią ale cóż, ważne żeby się sprzedawało.

(01-17-2015, 11:57 AM)rekodzielosrebrne.pl napisał(a): ROZALIN - jest to jubilerska nazwa minerału, odmiany Korundu. Do grupy Korundów należą przede wszystkim kamienie szlachetne rubin i szafir. Rubin jest jak wiadomo czerwony, choć czasami występuje w jaśniejszej, różowawej barwie i to własnie je nazywa się rozalinami.

Tu się nie zgodzę.
Korund to szafir i rubin nie ma innych.

Ale zdaje się że odkryłem przypadkiem pochodzenie tej nazwy THULIt (ROSALIN - rózowa odmiana zoisytu)
Tylko nie ma on nic wspólnego z korundami a jak przypuszczam w pierścionku jest syntetyczny korund (szafir) bo nie jest czerwony.
Odpowiedz
#5
Przyznaję rację co do opis wisiorka z zoizytem. Faktycznie opis może wprowadzać w błąd. Zostanie on poprawiony. Jeżeli chodzi o rozalin w opisie jest zaznaczone, że jest on syntetyczny.
Sklep internetowy - Galeria Rękodzieła Srebrnego - Andrzej Piątkowski
http://www.rekodzielosrebrne.pl
Odpowiedz
#6
Dobra stara szkoła złotnicza. Dobra robota, podziwiam pierścionki apropo wraca moda na takie wyroby. Mało tego typu wyrobów w sklepach a klientki szukają... Moje gratulacje i uznanie.
Odpowiedz
#7
O ile to jest ręczna robota? to przy tych cenach nie chciałbym tego robić np: pierścionek 105 zł https://www.rekodzielosrebrne.pl/pl/p/Sr...olitem/120 po odjęciu podatku kosztów materiału i innych to niewiele zostaje za robote
Odpowiedz
#8
(01-18-2015, 12:50 PM)srebrofigaro napisał(a): Dobra stara szkoła złotnicza. Dobra robota, podziwiam pierścionki apropo wraca moda na takie wyroby. Mało tego typu wyrobów w sklepach a klientki szukają... Moje gratulacje i uznanie.

Witam i serdecznie dziękuje za dobre słowo.

(01-18-2015, 01:30 PM)Greg napisał(a): O ile to jest ręczna robota? to przy tych cenach nie chciałbym tego robić np: pierścionek 105 zł https://www.rekodzielosrebrne.pl/pl/p/Sr...olitem/120 po odjęciu podatku kosztów materiału i innych to niewiele zostaje za robote

Witam, to prawda po odjęciu kosztów produkcji i przede wszystkim podatków nie zostaje wiele, ale niestety takie mamy czasy. Nie sztuką jest zrobić taki pierścionek, wystawić go za cenę dwu lub trzykrotnie wyższą i czekać co będzie...

Ze swojej strony mogę zagwarantować, że jest to prawdziwa ręczna robota. A czy ktoś w to wierzy to już jego sprawa. Biżuterię robię sam, nie mam pracowników, nie płace im pensji, nie mam również sklepu stacjonarnego, więc nie jestem obciążony kosztami czynszu. Są to czynniki, które na pewno wpływają na niższą cenę wyrobu.

Pozdrawiam, Andrzej Piątkowski
Sklep internetowy - Galeria Rękodzieła Srebrnego - Andrzej Piątkowski
http://www.rekodzielosrebrne.pl
Odpowiedz
#9
Ten pierścionek z chryzolitem powinien kosztować ''dwie paczki'' bo za stówkę to rzeczywiście profanacja. Siądę i zrobię też coś podobnego bo dawno nie robiłem takich pierścieni.
Odpowiedz
#10
Stara dobra szkoła jubilerska Uśmiech Mimo niskich kosztów robisz to za naprawdę małe pieniądze. Kiedyś wykonanie takiego pierścionka w złocie to było ok. 1/4 Średniej krajowej ( brutto ). Mamy niestety takie czasy. To niestety nie wina małych żółtych ludzików, ale reklamy, niskich zarobków, wysokich kosztów życia. Brak kolegi Cactoos'a. On by to lepiej z puentował Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości