Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z lutowaniem
#11
Spróbuj, więcej Ci nie podpowiem bo nie używam pasty więc nawet nie wiem jaka konsystencja, lepkość itd?
Odpowiedz
#12
cos pomiedzy ciastem surowym a budyniem ale nie lejacym sie
Odpowiedz
#13
Jeśli jest dość lepkie i jesteś wstanie przesmarować całe powierzchnie (bo to tylko chodzi o to żeby zabezpieczyć powierzchnie przed abdekiem) które będą się stykać (lutowane) to powinno się udać, ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
Odpowiedz
#14
sprobuje. A to jest takie lepkie, to powinno byc ok. Dam znac jak przetestuje
Odpowiedz
#15
nie wiem, nie rozumiem problemów - bardzo często używam abdecku jako lutówki z bardzo dobrym skutkiem, używam też lutówki ( boraks) ale nigdy razem
Odpowiedz
#16
tez sie zastanawiam czy to ma sens, do lutowania uzywam tylko lutówki a abdeku tylko gdy lutuje juz wypolerowane aby zabezpieczyc powierzchnie...
Odpowiedz
#17
Ja używałem kiedyś lutówki, później fluoren, aktualnie tylko abdek. Używanie abdeka i lutówki to chyba bez sensu, bo abdek daje to co lutówka. Z abdekim mam problem taki że szybko paruje z naczynia w którym przechowuję, mimo że cały czas zakręcam słoik.
Odpowiedz
#18
(01-26-2015, 09:28 PM)KrZyS napisał(a): do lutowania uzywam tylko lutówki a abdeku tylko gdy lutuje juz wypolerowane aby zabezpieczyc powierzchnie...

Dokładnie tak samo, a ponieważ sporo naprawiam dlatego często abdek jest w użyciu. Tylko dla mnie na abdek słabo się lutuje ale jest dobrym zabezpieczeniem stąd te kombinacje, zwłaszcza przy trudniejszych naprawach nie zaryzykowałbym lutowania na abdek.
Ale kto komu zabroni zwłaszcza jak mu pasuje Rozmarzony
Myślę że kfadrat miał wypolerowane powierzchnie bo faktycznie i ja nie widziałbym sensu używania abdeku.
Odpowiedz
#19
generalnie chodzi o naprawy. Dzisiaj zrobilem ten manewr z lutowka, ale efekt jest ten sam. Wyglada jakbym nie dogrzal a (w tym przypadku) srebro bylo az czerwone. Cos jest nie tak tylko nei wiem co.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości