Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierscionek: uczciwa cena za takie parametry?
#1
Dzien dobry,

Bedac ostatnio w Antwerpii, wraz z moim (niebawem) narzeczonym zamowilismy pierscionek zareczynowy. Poniewaz kupowanie bizuterii w tym miescie to dosc niebezpieczna sprawa, zdecydowalismy sie na odwiedzenie jedynie sklepow nalezacych do stowarzyszenia ADJA (Antwerp Diamond Jewellers Association). Wybralismy skromny pierscionek, jego parametry sa nastepujace:

18 karatowe biale zloto
waga pierscionka ok.2g
diament 0,082ct brilliant cut
czystosc - FL (flawless)
barwa - E

Wiem, ze jesli chodzi o czystosc i barwe to doskonale parametry, ale nie wiem czy ma to znaczenie w przypadku niewielkiego diamentu.
Za pierscionek mamy zaplacic cene 400euro (ok 1680zl). Poki co, wplacilismy zaliczke, ale chcialabym zorientowac sie co sadzicie na temat tej ceny. Wiem, ze to nielatwa sprawa, jednak chcialabym poznac Wasze opinie - czy wedlug Was ten pierscionek jest wart tych pieniedzy, czy dajemy sie oszukac? ;)

Prosze o porade!
Odpowiedz
#2
[quote='kitschi' pid='16352' dateline='1422831044']
Dzien dobry,

Bedac ostatnio w Antwerpii, wraz z moim (niebawem) narzeczonym zamowilismy pierscionek zareczynowy. Poniewaz kupowanie bizuterii w tym miescie to dosc niebezpieczna sprawa, zdecydowalismy sie na odwiedzenie jedynie sklepow nalezacych do stowarzyszenia ADJA (Antwerp Diamond Jewellers Association). Wybralismy skromny pierscionek, jego parametry sa nastepujace:

18 karatowe biale zloto
waga pierscionka ok.2g
diament 0,082ct brilliant cut
czystosc - FL (flawless)
barwa - E

Wiem, ze jesli chodzi o czystosc i barwe to doskonale parametry, ale nie wiem czy ma to znaczenie w przypadku niewielkiego diamentu.
Za pierscionek mamy zaplacic cene 400euro (ok 1680zl). Poki co, wplacilismy zaliczke, ale chcialabym zorientowac sie co sadzicie na temat tej ceny. Wiem, ze to nielatwa sprawa, jednak chcialabym poznac Wasze opinie - czy wedlug Was ten pierscionek jest wart tych pieniedzy, czy dajemy sie oszukac? Puść oczko

Prosze o porade!
Odpowiedz
#3
(02-01-2015, 11:50 PM)kitschi napisał(a): , czy dajemy sie oszukac? Puść oczko

Prosze o porade!

Oczywiście że dajecie się oszukać, bo za 50 zł na Allegro kupicie podobny z porodowanego srebra z cyrkonią i prawie nikt nie odróżni tego od złotego z brylantem. Pytanie tylko jak twoje samopoczucie?
Czy ktoś kto kupuje mercedesa w salonie jest oszukiwany bo równie dobrze mógłby kupić dacie za duuuużo mniejsze pieniądze a i tak zajechałby tam gdzie chce (raczej) czy to dla Ciebie jakaś różnica? Podobnie z pierścionkiem?
Odpowiedz
#4
Przeciez wiadomo, ze chodzi o to, zeby ten pierscionek przy codziennym noszeniu za kilka/nascie/dziesiat lat wygladal wciaz przyzwoicie. Nie spodziewam sie tego po srebrnym pierscionku z cyrkonia. Ale nie o tym chcialam.

Wracajac do pytania, czy sadzicie, ze cena rynkowa za takie parametry jest odpowiednia?

Bede wdzieczna za kazda opinie.
Odpowiedz
#5
(02-02-2015, 12:08 PM)kitschi napisał(a): Przeciez wiadomo, ze chodzi o to, zeby ten pierscionek przy codziennym noszeniu za kilka/nascie/dziesiat lat wygladal wciaz przyzwoicie. Nie spodziewam sie tego po srebrnym pierscionku z cyrkonia. Ale nie o tym chcialam.

Wracajac do pytania, czy sadzicie, ze cena rynkowa za takie parametry jest odpowiednia?

Bede wdzieczna za kazda opinie.
Odpowiedz
#6
tl;dr

MILJON!
Odpowiedz
#7
Przecież cena nie bierze się z użytych materiałów, to jest tylko mała cześć finalnej ceny, liczy się jeszcze "marka", wzór, miejsce w jakim się dokonuje zakupu, to czy był wykonany ręcznie czy masowy wyrób z odlewu.
Chcą Państwo zapłacić niewiele? Proszę udać się do lombardu i kupić używany pierścionek, będzie owszem mniejszy wybór ale po wypolerowaniu w zasadzie pierścionek może wyglądać lepiej niż ze sklepu i również być "markowy" ale trzeba się naszukać. A mniej kosztuje bo już bez całej otoczki ze się jest pierwszym właścicielem, ładnego sklepu itp.
W ten sam sposób mozna by się zastanawiać czy kupno ubrań poza szmateksem ma sens, bo w zasadzie jeszcze większe marze są na ubraniach, albo sprzęcie elektronicznym.
Uczciwa cena to taka jaką jesteśmy zapłacić za dany produkt i tyle, a często ludzie specjalnie chcą przepłacać kupując drogie marki tylko dla tego poczucia ze ich stać zapłacić.

"Ceny rynkowe" jak już to mogą się odnosić do samego złota i brylantu, a nie gotowego produktu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości