Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
identyfikacja
#1
Czesc,
dopisuje sie do grona "a co to jest" i teraz kilka informacji:
- barwa czarna
- powierzchnia gladka "podziurawiona"
- zewnetrza warstwa ciemnobrunatna, prawie czarna
- wymiary tego kawalka 19x27x11,6
- przelam nierowny, zero konkretow
- strasznie ciezko odlupac albo ukruszyc
- twardosc na pewno powyzej 7, bo stal narzedziowa nie rysuje.
- nie przyciaga magnesu
- przy dotyku zimny
- rysa biala

Ma ktos pomysl na to co to moze byc?
zastanawialem sie nad onyksem, ale polysk nie pasuje i mam wrazenie, ze nie jest az tak kruchy.

Ktos cos pomoze?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Kfadrat a skąd ten okaz pochodzi ? ..z Polski , znalazłeś go ,  ..itd ?

jedyne co przychodzi mi do glowy (zakladając ze to kamień) to może czarny spinel 

*jeszcze jest schorl tylko ze raczej struktura nie pasuje i powinien łatwiej się kruszyć
Odpowiedz
#3
dostalem go ze wschodu, z wiadomoscia, ze to meteoryt, ale jakos watpie. Pochodzenie samego kamienia jest mi nieznane
Odpowiedz
#4
(02-25-2015, 02:58 PM)kfadrat napisał(a): dostalem go ze wschodu, z wiadomoscia, ze to meteoryt, ale jakos watpie. Pochodzenie samego kamienia jest mi nieznane

w zasadzie pierwsze o czym myslalem to meteoryt - tylko ze nie przyciąga go magnes - ale wiem że są takie meteoryty lecz to nie moja działka i się na tym nie znam. jakbyś znał lepiej lokalizacje to można poszukać meteorytów z tego regionu i porównać 
Odpowiedz
#5
ale to za lekkie na meteoryt jakikolwiek. Patrzylem na rozne, i nie pasuje masa w ogole
Odpowiedz
#6
ewentualnie, jesli ktos zna jakiegos eksperta od meteorytow w Wwie i okolicach to bede wdzieczny o kontakt
Odpowiedz
#7
(02-25-2015, 03:53 PM)kfadrat napisał(a): ale to za lekkie na meteoryt jakikolwiek. Patrzylem na rozne, i nie pasuje masa w ogole

Długo zastanawiałem się nad kierunkiem poszukiwań , minerały wykluczyłbym ze względu na dość małą wagę co do rozmiaru i gęstości, jedyne co przychodzi mi na myśl to coś w "stylu" jakiś wulkanicznych żużli itp.
Odpowiedz
#8
Male info, kamien jednak wykazuje BARDZO SLABY magnetyzm, po wielu poszukiwaniach i probach jednak nie pasuje to wygladowo ani masowo do meteorytu, ale skoro to jedyny trop to zakladam, ze jednak to jest meteoryt
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości