Ankieta: W konkursie
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Wezmę udział na pewno
35.90%
14 35.90%
Myślę, by wziąć udział, ale zastanowię sie jeszcze
38.46%
15 38.46%
Będę tylko głosować
25.64%
10 25.64%
Razem 39 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiosenny Konkurs
nnnno jest lekka paranoja, znam tłum ludzi strzegących wzorów swoich jak źrenicy oka, na targach chowają przed ludźmi i pokazują tylko wybranym, a w ogóle nic nikomu nie pokazują - to jest chore,
jak ktoś tylko będzie chciał to zawsze skopiuje, kupi sobie np. jakiś chińczyk, Autor zadowolony że sprzedał, a chińczyk jutro do gumy wkłada i setki sztuk jedzie, ja to znam z autopsji
i można zastrzegać wzory w Urz. Pat. ale potem ochrona ich to walka, można ścigać "kopistów' z prawa autorskiego - też walka, czas i kasa na to jest potrzebna
najlepszą sprawdzoną metodą jest ucieczka do przodu, jak tylko skopiują walić nowy jeszcze lepszy pomysł/wzór i oni znowu kopia, to znowu coś nowego i tak ich można zaje..ć i zawsze będą mieli w głowie że są marną nędzną kreaturą a nie twórczym artystą
Odpowiedz
(03-06-2015, 09:33 PM)Stanley napisał(a): hehe ktoś za cienkie nagrody chce se wzorów na trzaskać a teraz można drukować ze zdjęć woski 3d a jak ma się jeszcze parę fotek to w ogóle luz no ale kto chce niech śle

uuuuu, teoria spiskowa "pelnom gembom" .
To ja zglaszam wniosek ,aby uchronic sie przed globalnym spiskiem , wszyscy konkursowicze przyslali to samo zdjecie przedstawiajace ten sam wyrob ....nagrody przyznane zostana losowo , przez "sierotke" . Ząbki Ząbki Ząbki Ząbki Ząbki Ząbki
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
(03-06-2015, 09:33 PM)Stanley napisał(a):  teraz można drukować ze zdjęć woski 3d 

Jeszcze nikomu się to nie udało ale zapewne jak Tobie się uda stworzyć taki program to zostaniesz bardzo bogatym człowiekiem  Biggrin
Odpowiedz
(03-06-2015, 09:33 PM)Stanley napisał(a): hehe ktoś za cienkie nagrody chce se wzorów na trzaskać a teraz można drukować ze zdjęć woski 3d a jak ma się jeszcze parę fotek to w ogóle luz no ale kto chce niech śle
-niektórych to porypało,tyle co jest w internecie,na targach chyba,że Ty się  w tym specjalizujesz.
Odpowiedz
Kto pierwszy ten lepszy wiec ja zaczne, zdjecia marne, nie umiem robic. Tego czego nie widac to dopisze:

Zawieszka ze srebra oksydowanego, srebra i mosiadzu. 

Dlaczego to inspiruje?
Jestem zwolennikiem prostoty w formach. Jak najmniej formy, jak najwiecej tresci. Bardzo lubie tzw. dunski design, prostote. Dla mnie "less is more" i nie "czuje" choinkowych wyrobow, gdzie maks kamieni i wypolerowany metal az oslepia. Ideal lezy w prostocie.

Trzy formy, ktore powoli odchodza od idealu, czyli od gory:

KOLO
Ksztalt idealny w formie, od zewnatrz, od wewnatrz, pod kazdym mozliwym katem. Kolo jest wypolerowane wewnatrz i na zewnatrz. W tym przypadku za kolo posluzyl mi kawalek luski z naboju do  karabinu AK-47. Odnoszac sie do problemu Ukrainy i wojny, dla mnie idealnym srodowiskiem jest konflikt z ktorego zawsze powstanie cos nowego, albo cos innego. 

KWADRAT
Kwadrat to forma ktora jest bliska idealowi, ale nim nie jest. Z zewnatrz, na pierwszy rzut oka wydaje sie perfekcyjny, ale patrzac blizej, wewnatrz juz widac drobne rysy i niedociagniecia. Kwadrat w tym wypadku z zewnatrz jest wypolerowany i "lekko" porysowany, wewnatrz jest matowy, niewykonczony, nierowny. Dla mnie kwadrat jest forma ktora dazy do idealu, ale przez swoje "ostre" krawedzie nigdy nim nie bedzie

TROJKAT
Trojkat to forma najmniej idealna z tej trojki. Niewykonczony, surowy, nieprzyjemny. Trojkat to forma geometryczna ktora w przestrzeni ma najmniej katow, traktuje go jak wejscie do swiata ksztaltow. Jest nierowny, nawet jego dotykanie jest nieprzyjemne, bo kluje i odstrasza. Ostre elementy uzyskalem przez "przeciaganie" lutu na pensetach, pilkach wlosowych itd. 

Link do galerii
http://imgur.com/a/iulDR
Odpowiedz
Punkt za odwagę Ząbki Uważaj, bo zaraz ktoś Cię skopiuje, zrobi skan 3D i zacznie lać. Brawo Kfadrat to mi się podoba, ciekawa chistoria Ząbki
dobrze wystartowałeś, zawsze jeżeli dojdziesz do wniosku, po uwagach masz czas na poprawki Ząbki i zmianę koncepcji
Odpowiedz
nono. Juz widze te setki i tysiace odlewow Ząbki

EDIT:
a tak powaznie, to zrobi to srednio ogarnieta malpa. Jedyne co musialem "wymyslic" to jak zrobic te ostre luty na trojkacie, ale oprocz tego to banal. Jakbym mial gruba blache, to bym nawet nie lutowal tego kwadratu i trojkata z czesci tylko wycial pilka i po bolu.
Odpowiedz
kfadrat nie gniewaj się - dla Ciebie to nawet bogato opisana i uzasadniona praca, dla mnie to przypadkowe połączenie elementów bez formy i proporcji i jeszcze zawieszka - nie wiadomo czy to część przesłania ( pół okrąg/pół prostokąt?) czy tak niezgrabnie po prostu wyszła
ps
ucz się robić porządne zdjęcia, nawet najlepsza praca marnie pokazana traci bardzo dużo
Odpowiedz
jedrus, nie gniewam sie. Generalnie to jest bzdet, ale mialy byc inspiracje to sa. Powiem wiecej, smiem twierdzic, ze miazdzaca wiekszosc ludzi ktora bedzie to ogladac, bedzie trzymac Twoj poglad na to, ale co moje to moje i co sie przy tym nauczylem to tez moje Puść oczko. A co do zdjec, to moze kiedys sie naucze. Nie czuje potrzeby narazie poswiecania x godzin na nauke, tym bardziej, ze z bizu narazie nie zyje i zapewne zyc nie bede.

EDIT:
i tak szczerze mowiac, jak dostane chociaz jeden punkt to i tak bede kontent i rad, bo mam wrazenie, ze reszta prac bedzie bardziej "bizuteryjna" a mniej "artystyczna". Generalnie tego typu artyzm jest /zeby nie uzyc brzydkiego slowa/ niecny i mnie "drazni" ale skoro tampon wyrgal jeden konkurs to moze i kolko,kwadrat i trojkat wygra inny.
Odpowiedz
" poszly konie po betonie " jak mawial poeta ... znaczy trzeba sie ogarnac , i zasiasc do stolu , bo z projektem w reku zostane Puść oczko
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości