Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozłacanie
#1
Pytanie do praktyków:

Jak długo "wytrzymuje" pozłacanie na pierścionkach, obrączkach?
Zakładając normalne użytkowanie, bez przerzucania węgla w obrączce Biggrin .
Odpowiedz
#2
Odpowiedz
#3
Odpowiedz
#4
orientacyjnie bardzo roznie. Problem polega na tym jak sie tego uzywa. Jesli ktos dlubie w ziemi cale dnie, to szybciej zetrze ta powloke, jesli ktos ma zawod "zona" to wytrzyma miesiace jak nie lata. Pamietaj tez, ze ludzie poleruja obraczki palcami, wkladaniem rak do kieszeni itd. Na wariata mozesz zlocic dwa razy, w sensie dwie warstwy, ale to i tak sie kiedys wytrze.
Odpowiedz
#5
(03-30-2015, 02:58 PM)kfadrat napisał(a): orientacyjnie bardzo roznie. Problem polega na tym jak sie tego uzywa. Jesli ktos dlubie w ziemi cale dnie, to szybciej zetrze ta powloke, jesli ktos ma zawod "zona" to wytrzyma miesiace jak nie lata. Pamietaj tez, ze ludzie poleruja obraczki palcami, wkladaniem rak do kieszeni itd. Na wariata mozesz zlocic dwa razy, w sensie dwie warstwy, ale to i tak sie kiedys wytrze.

Ja to wszystko rozumiem i tak tez powtarzam klientom.
Pytanie kluczowe, czy to będzie rok, czy miesiąc?
I czy możliwe, żeby sie po tygodniu zaczęło ścierać przy normalnym użytkowaniu?
Nie chodzi mi i o wykłócanie się z klientką, tyle że ja powinnam to wiedzieć. A nie mam żadnego punktu odniesienia.
Sama nie noszę obrączek, bo bym je zmasakrowała po dniu w pracy i jak na złość mam dwóch synówZąbki
Odpowiedz
#6
Odpowiedz
#7
generalnie złocenie obrączek jest złym pomysłem, obrączka to najbardziej "zużywający" się rodzaj biżuterii, zwłaszcza jeżeli jest traktowana jako obrączka ślubna - noszona stale, kiedyś ćwiczyłem złocenie w Galvano rożne próby robili ale zawsze wyglądało to marnie, ścierało się dość szybko. Z czego te obrączki? srebro? tam gdzie złocisz robią Ci podkład niklowy?
Odpowiedz
#8
(03-30-2015, 04:40 PM)jędruś napisał(a): generalnie złocenie obrączek jest złym pomysłem, obrączka to najbardziej "zużywający" się rodzaj biżuterii, zwłaszcza jeżeli jest traktowana jako obrączka ślubna - noszona stale, kiedyś ćwiczyłem złocenie w Galvano rożne próby robili ale zawsze wyglądało to marnie, ścierało się dość szybko. Z czego te obrączki? srebro? tam gdzie złocisz robią Ci podkład niklowy?

Też właśnie zaczynam dochodzić do takiego wniosku, że to kiepski pomysłSmutny Ślubne to raczej nie są, kobiety same je kupują.
Ale obrączki się raczej nosi cały czas.
Są ze srebra i na pewno ich nie niklują.
Odpowiedz
#9
Odpowiedz
#10


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości