Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzymy swoje narzedzia czyli tutorial dla uposledzonych manualnie
#1
Dobry wszystkim SZ.U. tego formum. Jakoze, od jakiegos czasu chorowalem na urzadzenie typu http://alco.com.pl/uchwyt-do-paskow-papi...d4176.html , ale stwierdzam, ze jestem chytry jak przyslowiowy zyd, stwiierdzilem, ze zrobie sobie takie cudo sam, bo to tylko kawalek klipsa na kawalku plastiku. Oczywiscie ja uzylem do swojej zabawy drewna, zeby bylo prosciej ale po kolei.

Lista zakupow:
listwa okragla 5,49

listwa plaska 10x30x900 3,79
wkrety 1,23
spinacz 1,60

razem 12,11 pln.

Kilka slow wyjasnienia, tutaj kupilem wszystkie elementy potrzebne do wykonania, w praktyce kawalki drewna, wkrety i klips do papieru zwykle wala sie po domu/pracowni, takze wlasciwie przy dobrym wietrze mozna uznac koszt za 0,00 pln. Ja na uchwyt uzylem okraglej listwy, ale jesli ktos woli trzymac np trojkatna to bez znaczenia, jak sobie stryjenka zyczy.

To lecimy!

[Obrazek: R14yuqCm.jpg]
1. Zaczalem od odciecia kawalka listwy okraglej, takiego na dlugosc zeby dobrze lezalo w mojej dloni. Ja osobiscie lubie dlugie i cienkie uchwyty to moj ma okolo 20cm


[Obrazek: 29smhm9m.jpg]
2. Wyznaczamy srodek metoda "na oko" bo jestesmy chlopami i umieramy w szpitalu.


[Obrazek: rtlGaEbm.jpg]
3. Wiercimy otwor na wkret

[Obrazek: Q0sTCz9m.jpg]
4. wkrecamy wkret juz teraz, pozniej wyjasnie dlaczego juz teraz

[Obrazek: 5azbyGQm.jpg]
5. Na prostokatnej listwie robimy przymiarke papieru, jesli uzywacie takiego w arkuszach. Jesli z rolki to mozna to olac i odciac tyle tej listwy na ile macie ochote. Oczywiscie nie wspominam o tym, ze po obu stronach papier musi byc ROWNO. Robimy linie jakies 4-5mm od kranca papieru

[Obrazek: 7cjCvmFm.jpg]
6. O tak

[Obrazek: L9xT2SPm.jpg]

7. Chlastu Chlastu nie mam raczek jedenastu czyli odcinamy ten kawalek

[Obrazek: hW0T1Hgm.jpg]
8. Teraz pora zabrac sie na przygotowanie klipsa. To gunwo jest zrobione z jakies stali hartowanej, utwardzanej czy bog wie czego innego. Trzeba nabic 3 punkty, jeden na srodku i dwa po bokach. O odleglosci nie pytajcie, bo to zalezy od uzytej szerokosci listwy i wielkosci klipsa.

[Obrazek: 7vctw7Xm.jpg]
9. Mi udalo sie zrobic otwory gwozdzami do betonu, wiertlo do metalu nawet tego nie chwycilo

[Obrazek: 11hRCXLm.jpg]
10. tak jak wczesniej robimy otwory i wkrecamy wkrety. Proponuje zalozyc klips i zaznaczyc miejsca wiercenia, chyba ze jestescie mistrzami swiata i zrobicie to na oko

[Obrazek: GLuTlb9m.jpg]
11. W koncu zaczynamy to skladac w kupe. Trzeba zalozyc wkrety w taki sposob jak tutaj. Dwa zewnetrzne wkrecamy w listwe a srodkowy wystaje na zewnatrz

[Obrazek: de9tQM6m.jpg]
12. Ma to wygladac tak

[Obrazek: T1lSdx4m.jpg]
13. z powodow roznych musialem troche poodginac te "naciskacze od klipsa
Odpowiedz
#2
[Obrazek: uU99l4Sm.jpg]
14. tak to wyglada w calosci, z przykrecona raczka

[Obrazek: vQK263gm.jpg]
15. zdjecie z profilu

[Obrazek: dKC1gHkm.jpg]
16. Z zalozonym papierem, i tutaj jedna rzecz. Jesli nie czujecie sie pewnie z tym, ze papier nie wyleci, proponuje uzywac szkolnego kleju do papieru, na samych koncowkach. To rozwiazuje problem a potem latwo usuwa sie taki papier

[Obrazek: aiTMvbwl.jpg]

17. Pierwsza proba uzycia udana.



Jesli chodzi o czas poswiecony na to, to gdybym nie musial wymyslac tego w jaki sposob zrobic dziury w klipsie to zajeloby to max pol godziny. Generalnie polecam 4/10
Odpowiedz
#3
Sprytnie Pnie Kolego .... sprytnie . Gratuluje pomyslowosci ... Adam Slodowy bylby dumny Puść oczko
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#4
Super. Do tej pory przyklejałem sobie papier do listewek na całej długości. Tak jest taniej i ekologicznie.
Odpowiedz
#5
Erddill sam sie sobie dziwie jaki ja mądry ;-) a tak poważnie, to do obraczek czy innych "plaskawych" powierzchni to duzo wygodniejsze niz trzymanie w lapie zlozonego papieru. Co prawda nie wejdzie sie tym wszedzie ale jesli wolisz pracowac czyms na ksztalt pilnika to moze byc
Odpowiedz
#6
(04-23-2015, 10:02 PM)kfadrat napisał(a): Erddill sam sie sobie dziwie jaki ja mądry ;-) a tak poważnie, to do obraczek czy innych "plaskawych" powierzchni to duzo wygodniejsze niz trzymanie w lapie zlozonego papieru. Co prawda nie wejdzie sie tym wszedzie ale jesli wolisz pracowac czyms na ksztalt pilnika to moze byc

Wlasnie sie zastanawiam na adaptacja Twojego pomyslu do moich potrzeb (wloknina) Puść oczko .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#7
Tez da rade. Generalnie to utrzyma wszystko "w pasku" takze i wloknina powinna zagrac
Odpowiedz
#8
Kfadrat - bardzo fajny pomysl - gratuluje.
Odpowiedz
#9


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#10
                           
   
Polecam taki patent. Kupiłem tarczę gumową z rzepem do  mocowania papieru, wykręciłem śrubę mocującą , tę do wiertarki. Po nałożeniu papieru można , przebijając go nakręcić to wszysko na śrubę stożkową polerki. Łatwo papieruje się płaszczyzny, inwestycja jest niewielka. Na obrotach, oczywiście trzeba trochę uważać, bo to rozwiązanie ... wiadomo pateciarskie, ale ja tego używam już kilka lat i żyję Uśmiech

PS
Trzeba kupić skręcany dysk a nie sklejony ze śrubą.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości