Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzymy swoje narzedzia czyli tutorial dla uposledzonych manualnie
#21
Prosze powiedzcie mi czy same kulki wystarczą do polerowania czy dodaje się jakiś środek jeszcze.
Odpowiedz
#22
płyn do garów z wodą by nie zaszkodził
Odpowiedz
#23
Może to profanacja wątku ale ja używam płynu AVALON U11. Kiedyś wlałem ludwika jakiegoś lawendowego czy grejfrutowego i wyciągnąłem srebro zaoksydowane na jakiś ciemny fiolet. Barwa trudna do usunięcia, musiałem wszystko grzać i trawić.
Odpowiedz
#24
Ja tez mam jakis plyn avalonu - byl dolaczony do polerki iglowej. Ale kiedys uzywalem zwykly plyn do mycia naczyc ludwik, fairy? czy nazwet zwykle mydlo starczy. Generalnie chodzi aby zmniejszyc tarcie. Sama woda tez daje rade.
Odpowiedz
#25
Do kulek najlepszy był proszek dla szczyli "Cypisek", ewentualnie pasta do prania "Komfort". Nie polecam proszków do prania
w pralkach automatycznych, bo mają blokery piany a o uzyskanie piany własnie chodzi. Ponadto mają dodatki które powodują
 ciemnienie srebra. Należy się również wystrzegać płynów do mycia garów zawierających zapachy i dodatki kosmetyczne typu
 lanolina, bo również powodują ciemnienie srebra. Najlepsze są czyste ługi w typie mydła "Jeleń" lub wspomniany "Cypisek" a 
jeżeli już "Ludwik" to czysty bez dodatków powodujących, że "skóra będzie jeszcze piękniejsza niż na dupie niemowlęcia", albo 
dedykowane acz drogie środki np. z Avalonu. Do każdej nowej kąpieli polerującej należy dodać trochę amoniaku.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#26
Amoniaku to mam akurat na tony jak i kwasy. 
Dzieki za info wam.
Odpowiedz
#27
Aż strach zapytać o saletrę, fairy zwykły w sensie bez dodatków cytryny, jabłka
Oprawiam ...
Odpowiedz
#28
Trochę patentów (niestety nie moje):
https://pl.pinterest.com/pin/243335186100028002/
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości