Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mbs 10
#1
- witam,od dzisiaj jestem szczęśliwym właścicielem mikroskopu mbs 10 Uśmiech
Odpowiedz
#2
Bakteriom pod ogon będzie zaglądał. Zboczeniec! Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#3
Moje gratulacje, jaka ogniskowa, cena, statyw jaki, czy ma dwojenie?
Oprawiam ...
Odpowiedz
#4
- cactoos,jak chcesz mogę pożyczyć mikroskopu to sobie popatrzysz na ogonek powiększenie od 0.6 do 7 w obiektywie w okularze x6,także będziesz zadowolony.                            
                                                                                                                                 
 - orafo,a tak poważnie,dwojenie to jest widzenie podwójne obrazu ?,jeżeli chodzi o to jest jedno pole widzenia obojętnie jakie powiększenie,cena 1550 zł z przesyłką z statywem ruchomym,odległość robocza 10cm,ale mnie wystarcza,jak będzie problem to kupię obiektyw 190mm. 
Odpowiedz
#5
--,jeżeli chodzi o to jest jedno pole widzenia obojętnie jakie powiększenie-- jakos tak
Stawiasz kropkę /kryzek/ na białym kawałku papieru i umieszczasz pod lewym okularem w centrum (prawe oko zamknięte), lewe oko zamykasz, a prawym sprawdzasz czy kropka nie ucieka w gdzieś w stronę.
Czy w komplete dostałeś liniał pomiarowy, oświetlenie i statyw przerób na coś porządne. Cena normalna za nowy /w dobrym stanie/.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#6
Prawie wszyscy kto używa MBC stawiają okulary 8, a
podzielność na 2 ( na bębnie 2)
na 2-ce niema dodatkowych soczewek i mniej zniekształca obraz
Oprawiam ...
Odpowiedz
#7
mnie interesuje głębia ostrości - tzn czy przemieszczenie punktu w którym pracujesz w górę/dół powoduje konieczność zmiany nastawień ostrości ?
Odpowiedz
#8
Nie ma tego w instrukcji ani w sieci, na 8x2 zmierzyłem około 4.5 mm.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#9
chodzi o to czy trzeba ostrzyć po każdym ruchu kuli jak się przedmiot przemieszcza góra dół, 4,5 mm to mało trochę
Odpowiedz
#10
i tak i nie, wiadomo ze czym większą G.Ost. tym wygodniej, na bank markowe Mije, Olimpus, Leika mają większą G.Ost. płynny zoom i nie dają żółtość jak MBC.
Marcin normalne niema potrzeby w wyraźnych skokach w płaszczyznie ostrości przy grawerowaniu na płaskiej powszechni, i do tego dosyć szybko przyzwyczaja się podkręcaniu na automacie
Oprawiam ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości