Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mnap89 - moje blinki :P
#61
Super, sam materiał ma niezła cenę. Uśmiech
Odpowiedz
#62
Precyzyjny repus czyste lutowanie delikatna szuflada ,wszystko naj . Boki z drutu czy szarnier ? 
Odpowiedz
#63
Ramka z drutu chyba 1,3 jesli dobrze pamietam.
Lutowanie wcale nie takie czyste jakbym chcial - chyba dwie czy tam trzy dziurki gdzies sie znajda jesli sie wie czego sie szuka.
Szuflada w zalozeniu miala byc na calej szerokosci ale wtedy musialaby bardziej wystawac do wewnatrz wiec zrobilem mniejsza.
Osobiscie zrobilbym druga ósemke albo łańcuszek jako dodatkowe zabezpieczenie, zawias z 5 czesci a nie 3, oraz wzor na calej bransolecie ale "ja tylko robilem" i moje uwagi nie zostaly uzglednione Ząbki
Na grawer prosilem zeby nie zwracac uwagi (chociaz wiem, ze jest to głowna ozdoba tej bransolety) poniewaz nie ja go robilem.

Pozatym - jesli moge dodac cos od siebie - to widze, ze wcale nie mozna na was polegac. Co to znaczy "wszystko naj". A wez sie ktos do czegos przypieprz! No ja wiem, na zdjeicu wszystkiego nie widac bo i same zdjecia slabe ale jakas krytyka by sie przydala...
Odpowiedz
#64
Ładny klasyk. Bogato. Nie sądziłem , że są jeszcze takie zamówienia.
Odpowiedz
#65
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#66
(10-18-2015, 05:06 PM)szamek napisał(a): Ładny klasyk. Bogato.  Nie sądziłem , że są jeszcze takie zamówienia.

Ja to samo pomyślałam, bransoleta jak nie z tej epoki Biggrin .
Tylko dla bogatej szlachty Biggrin .
Naprawde piękna.

A tak w ogóle, to odnośnie tego, co napisał Kriss.

Czy nie myslicie, że fajnie by było założyć jakiś wątek odnośnie zapięć?
Czasem zobaczymy jakis fajny patent, czasem trudny, czasem prosty. Ja takich parę widziałam i w końcu zapomniałam, "jak to było zrobione", czego teraz bardzo żałuję.

Bo przy wielu wątkach, gdzie pokazujemy swoje prace ktoś napisze, "ładne, ale to zapięcie..."
Moglibyśmy pozbierać różne sposoby robienia zapięć, niech to forum nas trochę też rozwija.
Mam wrażenie, że kiedys było tu więcej wpisów merytorycznych, z których można korzystać w trakcie pracy, lub nauki (co w sumie na jedno wychodzi).
Pod warunkiem oczywiście, że to nie tajemnica zawodowa Biggrin . Jeśli ktoś strzeże swoich tajemnic i nie do końca chciałby się dzielić z całym światem, to możemy zrobić zamknięty wątek, jak hyde park.
Ale nawet jakieś usystematyzowanie znanych zapięć byłoby fajne.
Co jakiś czas ktoś robi jakieś zapięcie i mógłby pstryknąć parę fotek i zrobić prosty tutorial.

Pod warunkiem, że będzie Wam się chciało Biggrin  Bo myślę o takim wątku od jakiegoś czasu.
Odpowiedz
#67
(10-18-2015, 05:05 PM)mnap89 napisał(a): Pozatym - jesli moge dodac cos od siebie - to widze, ze wcale nie mozna na was polegac. Co to znaczy "wszystko naj". A wez sie ktos do czegos przypieprz! No ja wiem, na zdjeicu wszystkiego nie widac bo i same zdjecia slabe ale jakas krytyka by sie przydala...
No to jedynie głębokość czyli wypukłość blachy   - lubię jak jest większa, ale podejrzewam, że grawer by psioczył, bo wiadomo że jest trudniej grawerować.
Odpowiedz
#68
Kriss - masz jakies zdjecie lub szkic? Chyba wiem o jakim zapieciu mowisz... Takie cos?
[Obrazek: 12-35.gif]

olax - w kwestii zapiec prosze bardzo
http://www.ganoksin.com/borisat/nenam/catches-1.htm
http://www.ganoksin.com/borisat/nenam/catches.htm
w tej bransolecie jest "wersja trzecia" czyli..
[Obrazek: 12-46.gif]
oczywiscie odpowiednio zmodyfikowana aby pasowala i funkcjonowala w tym blinku 

Jakis czas ten robilem bransolete do zegarka i tam bylo dosc interesujace zapiecie. Bransoleta nie zapinala sie tradycyjnie na dole tylko na gorze przy kopercie.

Tu jest jedno zdjecie - naprawde slabe i gówno tam widac Język Bransoleta oraz zapiecie byly wykonane na podstawie mosieżnego wzoru dostarczonego przez klienta.
[Obrazek: 12047142_1153287268033278_65362959226126...e=56CAAF76]
Gdzies chyba mam to zapiecie, jak znajde to cynke fotki. W kazdym razie dziala ono na zasadzie karabinczyka/haczyka. Zeby zapiac wystarczy zaczepic o poprzeczke (przy kopercie). Sprezyna zamknie zapienie uniemozliwiajac samootwarcie? Jest takie słowo? Ząbki Zeby odpiac nalezy podwazyc do gory tą blaszke i odhaczyc zapiecie z poprzeczyki przy kopercie. Ciekawe bo malo rzucajace sie w oczy 
Odpowiedz
#69
Bardzo przydatna stronka.
Ale chodziło mi raczej o to, żeby takie linki były w jednym miejscu, tu na forum.

A jak wrzucisz zdjęcia tego zapięcia, to za pół roku nikt go tu nie znajdzieSmutny
Odpowiedz
#70
Nie no tak tak, pomyslimy zrobi sie jakis taki temat. Tak po prostu teraz Ci rzucilem linka co bys sie nie nudzila Ząbki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości