Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spinki do mankietów - srebrne. Pomoc potrzebna :-)
#51
(06-17-2015, 10:48 PM)silverpaul napisał(a): Właśnie położyłem emalie szafirowa na spinki, cudo! Uśmiech
A propozycję tej gotowej, żeby nie spływała trzeba poczekać aż zgestnieje. Ta specjalną do wypukłych powierzchni ma słaby połysk

Panowie czy Wy piszecie o emali szklistej na 800 stopni czy żywicach ?

Jak żywica, farba, "emalia" w cenie 25 zł litr to ja w to nie wchodzę. To są nowe techniki których ja nie znam i nie ogarnę.

Ja piszę tylko o takiej emalii którą się wypala w piecu :

[Obrazek: IMG_9314.JPG]
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#52
Tongue 
(06-18-2015, 07:28 AM)Leszek napisał(a):
(06-17-2015, 10:48 PM)silverpaul napisał(a): Właśnie położyłem emalie szafirowa na spinki, cudo! Uśmiech
A propozycję tej gotowej, żeby nie spływała trzeba poczekać aż zgestnieje. Ta specjalną do wypukłych powierzchni ma słaby połysk

Panowie czy Wy piszecie o emali szklistej na 800 stopni czy żywicach ?

Jak żywica, farba, "emalia" w cenie 25 zł litr to ja w to nie wchodzę. To są nowe techniki których ja nie znam i nie ogarnę.

Ja piszę tylko o takiej emalii którą się wypala w piecu :

[Obrazek: IMG_9314.JPG]
Ja pisze tylko o wypalanej w piecu, o zimnej pisalem w odpowiedzi na post. Szykuje właśnie spinki z szafirowa, transparent na emalia wypalana w piecu. Z giloszem
Odpowiedz
#53
(06-18-2015, 08:39 AM)silverpaul napisał(a):
(06-18-2015, 07:28 AM)Leszek napisał(a):
(06-17-2015, 10:48 PM)silverpaul napisał(a): Właśnie położyłem emalie szafirowa na spinki, cudo! Uśmiech
A propozycję tej gotowej, żeby nie spływała trzeba poczekać aż zgestnieje. Ta specjalną do wypukłych powierzchni ma słaby połysk

Panowie czy Wy piszecie o emali szklistej na 800 stopni czy żywicach ?

Jak żywica, farba, "emalia" w cenie 25 zł litr to ja w to nie wchodzę. To są nowe techniki których ja nie znam i nie ogarnę.

Ja piszę tylko o takiej emalii którą się wypala w piecu :
Ja pisze tylko o wypalanej w piecu, o zimnej pisalem w odpowiedzi na post. Szykuje właśnie spinki z szafirowa, transparent na emalia wypalana w piecu. Z giloszem



Słyszałeś ten łomot ???? To kamień z serca mi spadł. Człowieku myślałem że i Ty przeszedłeś na ciemną stronę mocy Biggrin

Proszę, pliiiiiiiiiiiiiiissssssssssssssss wstaw to w dziale Emalierstwa (Krzywego)  by było dla potomnych.

Jak ja Ci zazdroszczę.................ale trzymam kciuki by emalierstwo w Polsce nie umarło. :-)



ps. Czy Krzywy jeszcze żyje ????
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#54
Nie wiem o Krzywym, ale emalierstwo nie umiera. Spinki wystawie jak skoncze
Odpowiedz
#55
(06-18-2015, 09:08 AM)silverpaul napisał(a): Nie wiem o Krzywym, ale emalierstwo nie umiera. Spinki wystawie jak skoncze

Krzywego trzeba szukać bo on założył ten Temat

Nie wystawiaj jak skończysz !!!!!    tylko pokaż ludziom jaki to jest trudny proces by się nie zniechęcali !!!!
Dość mam odkupywania pieców od ludzi którzy rezygnują po miesiącu :-(


Pozdrowionak
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#56
Ludzi nie chcą się wysilac , dla mnie jest to fanaberia. Postanowiłem tego się nauczyć i koniec. Pokonując trudności, odczuwam swego rodzaju przyjemność. Już była o tym mowa, ja walcze. Jeśli coś nie wychodzi robię dotąd, aż wyjdzie. Emalią jest jedną z najtrudniejszych sztuk i nie każdy może to robić, z różnych powodów. Spinki pokaże jak skoncze
Odpowiedz
#57
(06-16-2015, 03:18 PM)olax napisał(a): Leszek, jak chcesz, to zrobimy to razemZąbki
Tylko pomyśl, co chcesz docelowo.  To dokładnie to obmyślimy.
Taka forumowa współpracaZąbki

Ola może tak współpraca przed konkursem ?

Dzisiaj zrobiłem pierwsze udane próbki do oprawienia.

[Obrazek: 23568628d296c7bb2d1da74f08b703af.jpg]

[Obrazek: 9b3eee20663c1c141e981cd0faecb129.jpg]

[Obrazek: 279dffa91ea359ec795b83c13b034ad0.jpg]

pozdrawiam jak najbardziej serdecznie
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości