Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogólnie chciałbym zapytać o patynowaniu miedzi.
#1
Tongue 
Chyba dobry dział wybrałem bo miedzi (Cu)

Zobaczyłem dzisiaj ładny (ne) (ą) ...........????     


Tafla miedzi  10 cm - na 20 cm, ma w środku chłopa +/- 7 cm - 15 cm. Zrobiona jest w emalii cloisonne Rozmarzony

Tło to miedź ---------  nie wiem czy patynowana czy kolorowana palnikiem ????????????????????


Moje pytania:

1 - czym zabezpieczyć miedź przed utlenianiem by włożyć ( Biggrin ) ją do pieca  na 801  ( wiem że to perpetum-mobile) ????

2 - jak miedź spatynować - skolorować - zrobić tęczę ( nie Warszawską) palnikiem lub chemicznie po wypaleniu emalii


pozdrawiam Lechu
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#2
ja znam tylko polowiczna odpowiedz na pytanie 2,

a mianowicie, palnikiem robisz to metoda macajewa. Przylozysz palnik, odciagniesz, zobaczysz jai kolor wyszedl. Generalnie mi sie nigdy nie udalo uzyskac "rownego" koloru na calosci blachy, ale w praktyce to jest pewnie jakos wykonalne.
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#3
(06-18-2015, 03:22 PM)kfadrat napisał(a): ja znam tylko polowiczna odpowiedz na pytanie 2,

a mianowicie, palnikiem robisz to metoda macajewa. Przylozysz palnik, odciagniesz, zobaczysz jai kolor wyszedl. Generalnie mi sie nigdy nie udalo uzyskac "rownego" koloru na calosci blachy, ale w praktyce to jest pewnie jakos wykonalne.

Dziękuję !!!!
Jaki palnik ? gazowy, wodorowy ????????????????
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#4
normalny propan butan, ale tak na prawde to i kuchenka gazowa wystarczy. Tylko zadnych konkretnych wartosci nie podam, bo to metoda macajewa totalnie
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#5
Jutro kupię jakiś palnik i będę próbował.  Czy jak nie wyjdzie to takie podgrzanie można zniwelować np. w kwasie ?
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#6
w kwasie nie wiem, mechanicznie na pewno. Z tego co kojarze (ale jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze sie myle) , to stosuje sie jakis slaby roztwor kwasu azotowego ale trzeba byc ostroznym, bo azotowy rozpuszcza miedz
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#7
(06-19-2015, 04:13 PM)kfadrat napisał(a): w kwasie nie wiem, mechanicznie na pewno. Z tego co kojarze (ale jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze sie myle) , to stosuje sie jakis slaby roztwor kwasu azotowego ale trzeba byc ostroznym, bo azotowy rozpuszcza miedz

Dam kwasku z cytryny. Ważne że zejdzie. Bo najpierw muszę polozyć emalię a potem wyczyścić i robić to barwienie.
Gdyby nie wyszło to zawsze można próbować 2 raz.

Dziękuję.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#8
zrob odwrotnie, najpierw sprobuj z miedzia a potem z emalia, bo moze byc buba i robota do kosza. Na pewno z miedzi przebarwienia usuniesz chustka do czyszczenia srebra
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#9
(06-19-2015, 04:21 PM)kfadrat napisał(a): zrob odwrotnie, najpierw sprobuj z miedzia a potem z emalia, bo moze byc buba i robota do kosza. Na pewno z miedzi przebarwienia usuniesz chustka do czyszczenia srebra

A w piecu miedź utleni się do czarnego to kolor nie zejdzie ??? Dlatego pytałem czym zabezpieczyć
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#10
mechanicznie zejdzie na pewno, pytanie co na to emalia. Jedyne zabezpieczenia miedzi ktore widzialem to jakies lakiery bezbarwne, ale to w piecu pojdzie w las.
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości