Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje pierwsze kości
#1
Trochę zapomniany dział Ząbki Moje pierwsze trzy grosze. Pierwszy raz mam okazję rzeźbić w kości. Zaznaczam - kość wołowa przygotowana i spreparowana przez kol. simoniculus'a. Nie mam specjalnych dłut do rzeźbienia tak małych przedmiotów dla tego korzystam ze zwykłych frezów i sztychli/rylców. Rysunek odręczny ołówkiem 0,3 mm. Płytki wycięte z kości. Wymiary 12 x 14 mm i grubości 3 mm. Przyklejone na laku do drewnianej rączki od większego pilnika.

               ,        

po wyrzeźbieniu elementy zostały zabarwione w wywarze z cebulowych łusek. Część nalotu usunięta zwykłą szmatką do polerowania.

          
              

pierwszy element po lewej to wprawka w rzeźbieniu. Rzeźbione płytki będą ozdobnym fragmentem spinek myśliwskich. 


        
Odpowiedz
#2
Czekam na całe spinki ale wolę dla leśnika niż myśliwego  Biggrin
Odpowiedz
#3
Jakoś chyba bym nie mógł w kości dłubać...no chyba, że po pijaku Uśmiech
Odpowiedz
#4
Świetny pomysł, mam nadzieję, że pokażesz gotowe spinki. Mam gdzieś kawałek kości z żyrafy, jest bardzo twarda i ciężka, świetnie nadaje się do rzeźbienia. Jak będziesz chciał spróbować to daj znać, podrzucę Ci kawałek.
Odpowiedz
#5
Odpowiedz
#6
fajnie ci to wyszło :]
Odpowiedz
#7
miałem fajny materiał Ząbki
Odpowiedz
#8
kOSZMAR Biggrin Biggrin  Biggrin  
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#9
Moje drugie kości. Do konkursowego pierścionka 

                

mam zamówienie na wisior. Coraz bardzie wciąga mnie rzeźbienie w kości. Na początku
dość sceptycznie podchodziłem do tego materiału, ale jest bardzo spoisty i łatwo się w
nim rzeźbi. Rysunek koncepcyjny i dwa etapy rzeźbienia Uśmiech

                   

zostało dopracowanie szczegółów i polerowanie
Simoniculus jest specjalistą od preparowania kości Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#10
dzięki :]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości