Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdeformowany pierścionek zaręczynowy
Mam problem z pierścionkiem zaręczynowym który dałem narzeczonej - zapłaciłem za niego lekko ponad 3000zł. Pierścionek z okrągłego "zgniótł" się. Nie mam pojęcia o co chodzi. Iść z tym na gwarancję?
Odpowiedz
Nie ma gwarancji na uszkodzenia mechaniczne. Sam metal się nie odkształca. Teraz wyroby są tak cienkie, że wystarczy mocniej dziewczynę ścisnąć za rękę i mamy problem Smutny Pierścionek za odpłatnością mogą wyprostować. Przedtem żeby pierścionek pogiąć potrzebny był młotek i kowadło. Teraz wystarczy go mocniej ścisnąć w palcach Smutny
Odpowiedz
No właśnie nie idzie tego w palcach zgiąć, a ułomkiem nie jestem. To bardzo dziwna sprawa. Ona się zastanawia, czy to nie wina tego, że nosi go cały czas.
Odpowiedz
Jeżisie, Marijo - jak mawiał Szwejk! 3000 za pierścionek a to dopiero zaręczyny!
A obrączki, suknia ślubna, welon, garniak, sala do fikania, orkiestra,wyżerka,
samogon, pasibrzuch i jego organista... Jeżisie, Marijo!

Pochylmy głowy nad losem naszego brata. Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
Kiedys był podobny temat.
Pamiętam, bo się bardzo zdziwiłam, że to w ogóle możliwe, takie samoistne odkształcenie.
Odpowiedz
@cactoos Nie wiem czy się nabijasz czy żartujesz. Dla mnie 3tys to nie mała kwota na którą musiałem sporo odkładać, dlatego nie traktuje tego tak lekko. A ślub nie będzie wcale duży tak do 120os. Poza tym oświadczałem się w październiku 2014 a ślub w czerwcu 2016 więc mamy trochę czasu na uzbieranie kasy.

Nie bardzo wiem co mam w takiej sytuacji zrobić, bo jeśli faktycznie nie ma gwarancji na "uszkodzenie mechaniczne" to dupa. Poza tym uszkodzenie mechaniczne brzmi niewłaściwie, bo ona go po prostu cały czas nosi. Zastanawialiśmy się czy to może od jeżdżenia na rowerze (jeździ dziennie tak 40km). no ale chyba bez przesady. Pierścionek "dopasował się" do jej palca...
Odpowiedz
Właściwie nie możemy dać żadnej racjonalniej rady bez foto, na usuniecie usterki w ramach gwarancje liczyć nie warto, wyrównać kształt pierścionka czynność ordynarna za nielicznym wyjątkami i zupełnie nie droga.
Oprawiam ...
Odpowiedz
(07-17-2015, 11:08 PM)reven1010 napisał(a): @cactoos Nie wiem czy się nabijasz czy żartujesz. Dla mnie 3tys to nie mała kwota na którą musiałem sporo odkładać, dlatego nie traktuje tego tak lekko. A ślub nie będzie wcale duży tak do 120os. Poza tym oświadczałem się w październiku 2014 a ślub w czerwcu 2016 więc mamy trochę czasu na uzbieranie kasy.

Nie bardzo wiem co mam w takiej sytuacji zrobić, bo jeśli faktycznie nie ma gwarancji na "uszkodzenie mechaniczne" to dupa. Poza tym uszkodzenie mechaniczne brzmi niewłaściwie, bo ona go po prostu cały czas nosi. Zastanawialiśmy się czy to może od jeżdżenia na rowerze (jeździ dziennie tak 40km). no ale chyba bez przesady. Pierścionek "dopasował się" do jej palca...
To jest właśnie współczesna biżuteria, smutne, ale prawdziwe. Większość wytwórców idze na latwizne, robiac wszystko z gownianych odlewów. Wszystko cienkie, lekkie nie ma szans, by było trwałe. Pójdź do jubilera, to Ci naprawi
Odpowiedz
(07-18-2015, 06:56 AM)silverpaul napisał(a): Pójdź do jubilera, to Ci naprawi

Ale oczywiścisie  najpierw spróbuj skorzystać z reklamacji. Wszyscy piszą, że się nie uda, ale nigdy nie wiadomo.
A naprawiając gdzie indziej tracisz prawo do reklamacji bezpowrotnie. Nawet jak coś innego się stanie. Np. wypadnie kamień.
Odpowiedz
@olax może i masz rację, ale kamień na bank wypadnie. Dobry złotnik obejrzy pierścionek, sprawdzi kamienie i wyprostuje. Prostując przedmiot się utwardzi. Z reklamacjami jest różnie. Byle szybciej odfajkować zlecenie. Przypuszczam, że pierścionek jest z diamentami ( kupiony w firmach A, Y, K ) tym bardziej dobry złotnik powinien go obejrzeć Ząbki
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości