Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupię narzędzia i maszyny jubilerskie w cenach atrakcyjnych :-)
#31
Dostałem dzisiaj ( dzieki Markowi - Manp98) nowiutką prostnicę. :-))))))
Jest super - relacja jak wypróbuję.        
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#32
właśnie dotarł do mnie ten silnik (tm-31a) (jakieś 260pln na allegro 08.12.15)

wygląd - o jej jakie to małe, szare i mniejsza z tym to ma działać Uśmiech
pedał regulacji obrotów - metalowy, mały (5,5 / 10cm) wygląda solidnie, wcisk chodzi płynnie ale twardo
prostnica/rekaw - uchwyt metalowy dokręcany za pomocą klucza wiec mało wygodny, krótki przewód ok 80cm brak bicia na boki, dość ciężki - raczej będę wymieniał na inny
silnik - działa, nie jest strasznie głośny porównując do miniszlifierki, moc przyjemna ale za mało czasu minęło żebym ocenił jego działanie

brakuje uchwytu do powieszenia silnika wiec będę musiał się ruszyć na budowę po pręty zbrojeniowe Puść oczko

PS zdjęcia identycznego zestawu wrzucił Leszek w poście wyżej

PPS - czy może ktoś polecić miękki wałek o dł minimum 1m z wygodną szybkozłączką ?
Odpowiedz
#33
Prostnica to dokladna kopia foredom no. 30. Mozesz zaleozyc sobie kazda inna prostnice na zlacze USA(z kulką). Osobiscie lubie 30tke wlasnie za mocowanie narzedzia od 0 do 4 mm. Jesli wiesz, ze bedziesz uzywal tylko narzedzi na 2,35 to szukaj prostnicy no. 20. Wygodnie sie na tym pracuje, szybko wymienia narzedzie. Jeden minus to po pewnym czasie (ile to nie wiem ale widzialem pare takich sztuk) wyrabia sie tulejka zaciskowa narzedzia co skutkuje ty, ze silnik kreci, prostnica kreci ale jak przylozysz jakas sile to narzedzie sie nie obraca Uśmiech

Wszystkie silniki sprzedawane sa bez wieszaka. Oryginalny jest bez przesady drogi - lepiej zrobic sobie cos samemu z drewna bądz metalu.

Walek giętki w grobecie, foredomie, dremelu i proxxonie ma 80cm. Osobiscie uwazam ze jest to az nad to - jak go zawiesisz to moze sie okazac ze bedzie nawet za dlugi i bedziesz przerabial wieszak Ząbki
Odpowiedz
#34
od tego powinienem zacząć właściwie - Dziękuje ze namierzyliście takie tanie coś Uśmiech

Wałek interesował by mnie taki z uchwytem bez kluczowym jak w wkrętarkach, nie na "piny", wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem. Długość wałka to indywidualna sprawa, ja mam po prostu za daleko do rogu stołu/ściany do których wymyśliłem ze będę montował.
Brak uchwytu/stojaka odnosi się tylko do opisu zestawu, wykonam go z jakiegoś pręta zbrojeniowego albo szpilki łączeniowej i płaskowników... co mi się pierwsze wyszpera.
Odpowiedz
#35
Rdzeń wałka gietkiego da sie spokojnie wymienic. Oslone tez. Ale to co jest oferowane w sklepach to czesci oryginalne o tych samych wymiarach. Mozesz ewentualnie w jakims zakladzie dorabiajacym linki/cięgna podpytac czy byliby w stanie zrobic Ci taki walel tylko ze dluzszy. Inne rozwiazanie to zmiana konpecpcji mocowania silnika Język lub stojak z wysiegnikiem obrotowym - cos jak oryginalne maja.

Prostnice obrotowe maja 3 sposoby mocowania narzedzia:
1 - Szybkowymienny na zasadzie mimosrodu i tulejek zaciskowy
2 - tulejki zaciskowe + dwa klucze - jeden blokuje wrzciono a drugi dokreca nakretke zaciskajac tulejke
3 - Jacob's chuck - czyli po chłopsku glowica wiertarki - zaciskana na jeden klucz

Nie znalazlem prostnicy z mocowanie jak we wkretarce i mysle ze nikt takiego nie produkuje
Odpowiedz
#36
Tak Marek wybrał nam dobrą prostnicę Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin  Ja tam jej nie wieszam, położyłem na płask i jadę.
Będzie też dobra jako napęd do grawerki. Pedał jest metalowy niestety dla lewonożnych a ja jestem prawonożny - ale daję radę ( po piwie zawsze dam radę Biggrin Biggrin Biggrin )

Jak ktoś ma pensety firm Bergeon, Boley, Rubis w rozsądnej cenie to zapraszam na PW - pilne bo wstrzymuje mi pracę przy emalii.

Szukam też mandeli w rozmiarze do 45 mm, kuli grawerskiej bo swoją sprzedałem -.- , grawerki takiej jak ma Erdrill lub lepszej tylko tańszej.

Szukam emalii szczególnie starych.

Pozdrowionka
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#37
Leszek powies silnik co by miejsca nie zajmowal i przynajmniej nie spadnie ze stolu. Ewentualnie mozesz zrobic/kupic stojak

http://www.ottofrei.com/Foredom-UA10451-...-Yoke.html

Pedał jak pedał działa z przodu i z tylu... eeee znaczy na dwie nogi! Jak komu wygodnie. Język Fajnie ze metalowy bo one sa ciezsze i tak nie jeżdżą po podlodze.

Penset tych firm RACZEJ nie znajdziesz w polsce. Z tego co widze nawet nikt nowych nie sprzedaje... Moze zle szukam?

Kule szukasz tradycyjna czy samocentrujaca?

I co to są "mandele"? Menele? Nie wiem o co Ci chodzi? Moze mo MANDRELE tj RYGIEL?

http://pl.rodent.pl/index.php?option=com...&Itemid=42
Odpowiedz
#38
(08-12-2015, 05:22 PM)mnap89 napisał(a): Leszek powies silnik co by miejsca nie zajmowal i przynajmniej nie spadnie ze stolu. Ewentualnie mozesz zrobic/kupic stojak

Mam wolny statyw do mikroskopu to w sobotę coś wymyślę. Ale raczej będę polerował szlifierką wodną.

Taj chodzi o ten rygiel :-)))) - dziękuję

Nie wiedziałem że "pedał" działa z tyłu :-))))))))))))))))))) Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#39
Leszku. Jeżeli szukasz kuli grawerskiej tradycyjnej to zobacz tą : http://olx.pl/oferta/narzedzia-jubilersk...0f9d0b56d2
Odpowiedz
#40
Zadzwoń jeszcze w sprawie kuli grawerskiej pod numer 668 242 462 może jeszcze ma kulę grawerską Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości