Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupię narzędzia i maszyny jubilerskie w cenach atrakcyjnych :-)
#41
jak straszyłem, wykonałem stojak pod silnik

               

- koszt;
szpilka gwintowana 10mm(lepsza była by grubsza ale nie było "wihajstra") 1m ~5pln,
blacha (gięta samodzielnie bo nie było odpowiednio rozwierconych kątowników Puść oczko ) ~1pln,
nakrętki 2 sztuki ~grosze,
wihajster który idealnie nadawał się na imadło do przykręcenia do stolu (do blatu 18mm) ~5pln,

ps strasznie mi się grzeje prostnica w tym silniku tm-31a, silnik pozostaje chłodny - u was podobnie?
Odpowiedz
#42
Silnik chlodny to dobrze. Czemu grzeje Ci sie prostnica? Ciezko stwierdzic. Producent twierdzi, ze prostnica grzeje sie gdy smar z wałka przedostanie sie do prostnicy w okolice łożysk. Wtedy zaleca wyczyszczenie. Inny problem moga byc same lozyska - np jakiejs badziewnej firmy. Mozesz je samemu bez problemu wymienic na jakies lepsze niewielkim kosztem - napewno nie zaszkodzi. Ja mam dokladnie taka sama prostnice tylko z napisem Grobet USA ale jest to ten sam chinski syf. Po dluzszej pracy faktycznie robi sie ciepla ale spokojnie mozna ja trzymac niz nie parzy czy cos Język

https://www.youtube.com/watch?v=i74rgmlSL_0
Odpowiedz
#43
Przecież mówiłem ze te prostnice szajs.
Rozkręcasz prostnice od tylu, wyczyszczasz smar co jest w środku, dokładnie wymyć łożyska na przykład w rozpuszczalniku i aplikować nowy smar do łożysk samochodowych np. Pomimo problemy z łożyskami mogą być krzywe wał lub korpus prostnicy. Prawdopodobnie wystarce zmienić zasmażkę,
Oprawiam ...
Odpowiedz
#44
(08-20-2015, 11:52 AM)orafo napisał(a): Przecież mówiłem ze te prostnice szajs.
Rozkręcasz prostnice od tylu, wyczyszczasz smar co jest w środku, dokładnie wymyć łożyska na przykład w rozpuszczalniku i aplikować nowy smar do łożysk samochodowych np. Pomimo problemy z łożyskami mogą być krzywe wał lub korpus prostnicy. Prawdopodobnie wystarce zmienić zasmażkę,

Dziękuję za pomoc :-)
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#45
(08-19-2015, 02:56 PM)szrapnel napisał(a): jak straszyłem, wykonałem stojak pod silnik



- koszt;
szpilka gwintowana 10mm(lepsza była by grubsza ale nie było "wihajstra") 1m ~5pln,
blacha (gięta samodzielnie bo nie było odpowiednio rozwierconych kątowników Puść oczko ) ~1pln,
nakrętki 2 sztuki ~grosze,
wihajster który idealnie nadawał się na imadło do przykręcenia do stolu (do blatu 18mm) ~5pln,

ps strasznie mi się grzeje prostnica w tym silniku tm-31a, silnik pozostaje chłodny - u was podobnie?

Szacun za stojak Rozmarzony  u mnie leży jak leżał Biggrin Biggrin Biggrin
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#46
[attachment=3760]Wracając do mocowań w mikrosilnikach to dremel ma takie jak w wkrętarkach
Odpowiedz
#47
-= Wracając=- jednak przekonany ze w lepsze rozwiązania na szczęki 2,35 mm.
z podwieszaniem prostnic .... dobrze by było kiedy wałek miał się bez załamań psychicznych.
Jak mam długo obrabiać dziurki /Uśmiech sporo wiercenia przy pave/ silnik podwieszam specjalny hak prawie centralnie nad kulą grawerską, blisko do obrabianej powierzchni, b.polecam przy odpowiedniej robocie.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#48
(08-21-2015, 07:16 AM)orafo napisał(a): Jak mam długo obrabiać dziurki /Uśmiech

Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin  co na to Twoja żona / dziewczyna ????? Biggrin Biggrin Biggrin

ps. ogłaszam że zbankrutowałem i teraz przyjmuję narzędzia tylko za darmo lub na zamianę na inny sprzęt typu tokarki, grawerki, piece, busy, działka pod kamienicę w centrum Kłodzka, itp.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#49
Na czeszcie ich w pobliżu niema... i mogę sobie po używać spokojnie Uśmiech
Oprawiam ...
Odpowiedz
#50
(08-21-2015, 06:35 PM)orafo napisał(a): Na czeszcie ich w pobliżu niema... i mogę sobie po używać  spokojnie  Uśmiech

Biggrin Biggrin Biggrin
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości