Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Męczy mnie jedno pytanie
#1
Jw odnośnie zastosowanej przez tego pana techniki utrzymania złota w tych malutkich rowkach. W filmiku (ok 6:30) jest powiedziane, że "uzywa laku specjalnej receptury" - no świetnie, nie domyśliłbym się Ząbki Słabo się na tym znam, a niesamowicie mnie to nurtuje jak to zostało wykonane. Ciekawie też projekt naniósł i w ogóle się namordował ale efekt piorunujący jak dla mnie.


Odpowiedz
#2
Nie lak tylko lakier. Calosc jest pokryta lakierem z opilkami, pozniej wikszosc jest usunieta i zostaje tylko we wczesniej wykonanych zaglebieniach.
ladne
Odpowiedz
#3
(08-21-2015, 08:24 PM)mnap89 napisał(a): Nie lak tylko lakier. Calosc jest pokryta lakierem z opilkami, pozniej wikszosc jest usunieta i zostaje tylko we wczesniej wykonanych zaglebieniach.
ladne

No własnie ładne i dlatego mnie zainteresowało Ząbki Skoro to lakier to może warto spróbować zmałpować technikę uzywając mosiężnych opiłków coby sie kolor z grubsza zgadzał na początek. Dzięki Mnap89
Odpowiedz
#4
To jest laka - żywica twarda jak skała. Wiem bo mój ulubiony lej-woda Angular robił taką tarczę do zegarka.

Oczywiście można zrobić na czymś podobnym bo pięknie to wygląda. Opiłki miedzi i pozłocić .
Bardzo fajne a pióro w cenie 30000 zł Biggrin
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#5
Ja tam powiedzialem tylko to co slyszalem na video. Lektor mowil ze to lakier - przynajmniej tak zrozumialem. A co to konkretnie jest to trzeba szukac w japonskich ksiazkach Ząbki
Odpowiedz
#6
Marku ja pisałem o tym czarnym podkładzie że to laka. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Lakier to urushi - trujący.
Lektora nie słucham bo po Japońsku nicht niet gawarit :-)))))))))))))
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#7
tu macie fajny filmik o lace, angielski lektor
https://www.youtube.com/watch?v=oGqsN8M3..._vGB0mEujv
Odpowiedz
#8
Zainteresowaliscie mnie ta laka- lakier dyskusja . Sprawdziłem sobie co w świecie piszą i wychodzi ,ze prawda jest jak zwykle pośrodku . Urushi to chińskie drzewko , z którego ściagają żywice na ten "lakier" . Faktycznie dopóki to cholerstwo nie zastygnie to jest szkodliwe nawet wdychanie oparów powoduje wredna wysypkę ...pózniej może swędzieć przy obróbce , aczkolwiek nie koniecznie .Na Zrobienie takiego pióra może zejsc kilka tygodni . Nanoszenie rożnych dodatków na ten/ ta lakiery /żywice jest "interesującym" doświadczeniem , bo to cholerstwo jest określane jako baaaardzo klejące . Uśmiech
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#9
(08-22-2015, 09:49 AM)simoniculus napisał(a): tu macie fajny filmik o lace, angielski lektor
https://www.youtube.com/watch?v=oGqsN8M3..._vGB0mEujv

Laki nie oglądam Biggrin Biggrin Biggrin  ale zastanawiam się dlaczego Ty nie emaliujesz ????
Przecież widząc Twoje paski skóry wiem ile to wymaga pracy a emalia jest dużo prostsza.
Pomyśl nad tym bo potrzeba nam emalierów by sztuka nie upadła Cry Zły
Pozdrowionka i dziękuję za ciepłe słowa o moich wyrobach.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#10
będę emaliował, ale dopiero jak odłożę coś kasy na to, na razie inne wydatki warsztatowe :]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości