Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak pozbyć się miedzi z polerowanych płaszczyzn
#11
Cypisek to zwykłe czyste mydło sodowe.
Oczywiście stary Cypisek bo "nowa receptura" zawiera fosforany.
Nie można już tego starego kupić w detalu a jedynie jako półfabrykat
do produkcji proszku - czyli jeszcze przed dosypaniem ulepszaczy.

Można też używać pasty do prania "Komfort"

[Obrazek: gallery_478375_75714213845251641307215812.jpg]

Niestety teraz jest ona w wersji "Automat", czyli z dodatkami ograniczającymi pianę.

[Obrazek: f-global-komfort-pasta-do-prania-400-g-automat.jpg]

Należy też pamiętać, że kąpiel trzeba przygotować wcześniej, czyli puścić bęben bez wyrobów na jakieś 2-3 godziny, tak aby składniki utworzyły rodzaj emulsji. Dopiero do takiej emulsji wkładamy wyroby i włączamy bęben.

Ja używam jeszcze takiego płynu

[Obrazek: 6998e1b11deddab707885ee05f9aba18.jpg]

Cytat:Płyn niemieckiej firmy DREHER. Jest doskonałym płynem wspomagającym do polerowania za pomocą wsadu stalowego. Polecany do odświeżania (rozjaśniania) wsadów stalowych.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#12
Odpowiadam po czasie po sprawdzeniu kilku metod.
Wyrób po lutowaniu i oszlifowaniu ręcznie 
1- jeśli chcemy lustro? to polerujemy na szmacie na gotowo i kiedy wszystkie plamy wyjdą to wsadzam do nierdzewnego garnka na indukcję podgrzewam kwas (akurat ja mam ortofosforowy spożywczy gęsty) na ~60/70stopni na 5min pod przykrywką. Wyciągam płuczę wodą i przecieram ściereczką do biżuterii i jest pięknie Uśmiech
2- jeśli zadowala nas poler po kulkach to po wytrawieniu wsadzamy na ok20min na polerkę bębnową woda+ miętowy ludwik i też jest git Puść oczko Cypisek na pewno też jest wypas Uśmiech
Bejca podgrzana też ładnie trawiPuść oczko Inne kwasy pewnie też Puść oczko

Błąd który wcześniej robiłem to zamiast podgrzewać kwas wkładałem gorący wyrób do zimnego, to wtedy trochę za krótko trwało wytrawianie w temperaturze, w ten sposób to można pozbywać się szybciej tylko boraksu po lutowaniu choć nie rozumiem czemu niektórzy czepiają się co do wsadzania gorącego srebra do kwasu? jedynym zaobserwowanym przeze mnie efektem ubocznym jest chwilowe jego zmętnienie hmm


 
Wcześniejszy wsad który miałem metalowy wymieniłem na nierdzewny magnetyczny i nie mam dodatkowych atrakcji
w postaci metalicznych zacieków nie wspomnę o tym że nie muszę co 5minut wymieniać wody i bawić się śmierdzącym amoniakiem Puść oczko i łatwo magnesem pozbierać z podłogiPuść oczko Najlepiej wydana kasa na tamten czas Uśmiech
Mam nadzieję że komuś się to przyda Puść oczko Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości