Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leszek i jego "piękne" prace jubilerskie :-)) - warto czytać ten wątek :-) tu ikony
#21
(09-20-2015, 11:22 AM)cactoos napisał(a):
Leszek napisał(a):Marek, a jak się nazywają ikony w kościele?

Ikony w kościele nazywają się herezją i bałwochwalstwem, albowiem Pon Bucek pedzieli Mojżeszowi 


Nie czyń sobie podobizny czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego co jest w wodzie pod ziemią.
 Nie będziesz się im kłaniał, i nie będziesz im służył, gdyż ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę 
ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a okazuje łaskę do tysiącznego pokolenia
 tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. 

2 (przykazanie) Mojż. 20:4-6 (por. Wj 20,4-6 Biblia Tysiąclecia)
 



Jamen.
Biggrin

Cactoos a jak to robię tylko dla kasy to chyba nie narażam się nikomu ??? Biggrin Biggrin


(09-20-2015, 11:27 AM)mnap89 napisał(a): Hahaha, dobre dobre Ząbki


a ja chciałem się tylko dowiedzieć jak się nazywają takie malowidła na ścianach koscioła   Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#22
(09-20-2015, 11:31 AM)Leszek napisał(a): Cactoos a jak to robię tylko dla kasy to chyba nie narażam się nikomu ??? Biggrin Biggrin

Dowiesz się, jak staniesz przed świętym Pietrem. Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#23
(09-20-2015, 11:38 AM)cactoos napisał(a):
(09-20-2015, 11:31 AM)Leszek napisał(a): Cactoos a jak to robię tylko dla kasy to chyba nie narażam się nikomu ??? Biggrin Biggrin

Dowiesz się, jak staniesz przed świętym Pietrem. Biggrin

Czyli już niedługo Biggrin 
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#24
Ikony to w kościele greckokatolickim i prawosławnym, u nas to obrazy sakralne.
Odpowiedz
#25
(09-20-2015, 11:56 AM)olax napisał(a): Ikony to w kościele greckokatolickim i prawosławnym, u nas to obrazy sakralne.

Dziękuję Olax. Nie wiedziałem w jakiej kategorii umieścić na Etsy.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości