Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
odlewanie wlewek poziomy
#1
Witam
Mam krótkie pytanie.
Jeżeli odlewacie we wlewku poziomym i nie chcecie żeby się rozlał na całej długości tylko np. 2cm
Czym najlepiej ograniczyć żeby dalej nie popłynął?
Odlew zawsze robiłem na pionowym ale skoro leży poziomy to niby czemu z niego nie skorzystać.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Kawalek stali, węgla, grafitu, mocno zwinięty ręcznik papierowy, kamień, palec, kot itp itd Ząbki
Poziome są do dupy moim zdaniem
Odpowiedz
#3
(09-09-2015, 10:11 AM)mnap89 napisał(a): Kawalek stali, węgla, grafitu, mocno zwinięty ręcznik papierowy, kamień, palec, kot itp itd Ząbki
Poziome są do dupy moim zdaniem

Dzięki.
Nieraz trzeba szybko coś odlać i z poziomym jest trochę mniej pracy.
Co do ogranicznika.
Ręcznik się spali, palca mi szkoda, stali nie chce mi się formować ale węgiel będzie OK, proste, że aż śmieszne.
Klikam łapkę czy punkcik jak się tam zwie.
DZięki i pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Mnap89 co ty z tymi kotami Ząbki
Odpowiedz
#5
(09-09-2015, 10:11 AM)mnap89 napisał(a): Kawalek węgla,  mocno zwinięty ręcznik papierowy,
Papier tez sie jednak nadaje. Przed chwilą testowałem
Odpowiedz
#6
(09-09-2015, 10:05 AM)powis napisał(a): Witam
Mam krótkie pytanie.
Jeżeli odlewacie we wlewku poziomym i nie chcecie żeby się rozlał na całej długości tylko np. 2cm
Czym najlepiej ograniczyć żeby dalej nie popłynął?
Odlew zawsze robiłem na pionowym ale skoro leży poziomy to niby czemu z niego nie skorzystać.

Ja długo używałem ustników od papierosów. Jak wlewak jest naoliwiony to taki ustnik wystarczał na kilka razy.
Teraz używam azbestu bo nikt nie pali Smutny
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#7
Kriss, azbestu nie uzywaj bo szkodliwy! Ale eternit mozesz Ząbki Ząbki Ząbki

Kotów nie lubie Ząbki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości