Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie moge dostać dobry lak do mocowania wyrobów przy zakowamiu kamieni
#11
(09-20-2015, 02:18 PM)Pampalini napisał(a): A lak da sie jakoś chemicznie oczyścić z perzedmiotu czy tylko ręcznie wyskrobać.

ja wrzucam do denaturatu i po jakimś czasie rozpuszcza się. Należy tylko co jakiś czas zamieszć
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#12
Mój sposób na rozpuszczenie laku to wlać denaturat do woreczka strunowego lub słoiczka i z wyrobem włożyć do myjki ultradźwiękowej najlepsze efekty są gdy woda w myjce jest ciepła i nagrzeje denaturat. Natomiast z tworzywem miałem problem przy usunięciu go z zakamarków, może aceton jak pisze simoniculus da rade go rozpuścić.
Odpowiedz
#13
aceton względem laku i żywiczno podobnych rzeczy, tego plastiku to chyba nie
Odpowiedz
#14
(09-20-2015, 10:09 PM)Greg napisał(a): Mój sposób na rozpuszczenie laku to wlać denaturat do woreczka strunowego lub słoiczka i z wyrobem włożyć do myjki ultradźwiękowej najlepsze efekty są gdy woda w myjce jest ciepła i nagrzeje denaturat. Natomiast z tworzywem miałem problem przy usunięciu go z zakamarków, może aceton jak pisze simoniculus da rade go rozpuścić.

Cześć Greg  Biggrin ostatnio rzadko się udzielasz. Robię często podobnie jak Ty. Wstawiam małą zlewkę do myjki z płynem, a do zlewki wlewam zależnie
co potrzebuję benzynę, terpentynę, denaturat, kwas itp. W zależności co mam uzyskać. Myjka to dość uniwersalna maszynka  Biggrin
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#15
Próbowałem różne laki, te szary pręty są najlepszym wyborem gdyby nie problem z jego odmyciem i rozruszaniem po zakuciu. Wiercenie frezowanie rozgrzewa ten termo kit i opiłki złota zostają w nią, paskudnie brudzą wyczyścić bez nagryzanej myjki problematycznie. Też stosuje buteleczkę z pod wiagry witaminów z mieszanką benzyny(ZIPPO), spiritusa, i rozpuszczalnika. Na koniec roku wypalam zawartość dla odzyskania złotych ubytków. Lak na kalafonii robię sam. w sprzedaży jest gotowy zrobić go bardziej plastycznym lub twardym można dodając kalafonie czy wosk, ważna zaleta tego laku że rozpuszcza się praktycznie do 0.
Chce powiedzieć ze niema dobrego uniwersalnego laku, używam również drewnianych kołków, mam chyba z cztery rodzaje laku.
Jk mam obrabiać więcy jednakowych półfabrykatów rozdzielam na 2 kupki podobne tworzywo miedzy nimi wkładam nasmarowaną wazeliną pierwszy kolczyk
zaciskam w kule graw. Apropo wazeliny, wyrób posmarowany o wiele łatwiej wyczyścić od lakierów.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#16
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#17
Uśmiech Pomysł dobry, skojarzenia nie...
Oprawiam ...
Odpowiedz
#18
Laski laku sprzedają też wieksze sklepy z artykułami biurowymi - papierniczymi. 3 zł za laseczkę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości