Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
na dzień dobry kłopoty z dyszą od palnika
#1
dobry wieczór wszystkim forumowiczom. Jestem nowa na forum a trafiłam tu szukając w odmętach internetu odpowiedzi na pytanie: co to znaczy jak jakiś płyn wycieka z palnika. Palnik gaśnie co chwila lub płomień to się zwiększa to zmniejsza samoczynnie. I rzeczywiście znalazłam taki wątek. Podobne objawy.
Nie tylko mnie to się zdarzyło, to pocieszające.
Był też podany sposób, aby temu zaradzić - wyczyścić dyszę.
Super! tylko jak się czyści dyszę?
Jestem dość nowa w "branży". Jubilerstwem param się hobbystycznie, ale dorobiłam się już warsztaciku w domu.
Palnik mam najtańszy z możliwych marki Perun. Do tej pory, przez około pół roku, używałam tylko najmniejszej dyszy,
Nie mam odwagi spróbować ze średnią, nieużywaną dyszą, która teoretycznie powinna być w pełni sprawna.
Proszę o radę, jak należy czyścić dyszę ?
pozdrawiam
panirolki
Odpowiedz
#2
rozbierz palnik, wymocz w acetonie/goracej wodzie i zloz.
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#3
Jeśli to palnik na butle i jeśli podłączyłaś właśnie nową butlę, to butla może być przepełniona.

Przykręć większą dyszę. Jak będzie dobrze działała, to znaczy, że dysza była zapchana.
Jak będzie się tak samo zachowywać, to znaczy że butla.
Odpowiedz
#4
dziękuję bardzo za porady. Jednak zanim je przeczytałam z samego rana pojechałam do producenta (mieszkam w Wawie) tam zajęli się moim zestawem specjaliści. Według ich diagnozy butla była przepełniona, ale to mało prawdopodobne, bo mam ją od lutego czyli prawie rok i dopiero wczoraj zaczęły się cuda. sugerowali też, że się przewróciła, czy upadła... to też nie miało miejsca, bo jak ją razem z palnikiem nówki sztuki przywiozłam do domu i postawiłam pod stołem, to tak stała. No nic niewazne co było, ale już jest ok. Panowie przedmuchali dysze wszystko posprawdzali i mam nadzieję będzie już dobrze. Dziękuję :-)
Odpowiedz
#5
To może wypadało by butle wymienić na pełną bo już syf z dołu bierze i pewnie diabełki w płomieniu też czasem idą ?
Odpowiedz
#6
-----
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości