Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co mogło sie stać
#1
witam . czy mógł by mi ktoś powiedzieć co mogło sie stać z moimi obrączkami ? są wykonane z białego złota po dwóch dniach użytkowania wyglądają tak !!

[IMG=http://img340.imageshack.us/img340/566/wesele069.jpg][/IMG]
Odpowiedz
#2
właściwie z tego zdjęcia ciężko stwaierdzić. A powiedź czy to coś się łuszczy jak przejedziesz po tym paznokciem??
Odpowiedz
#3
nie nie łuszczy sie ..
Odpowiedz
#4
A jak je kupowałeś to czy jubiler mówił że są rodowane? Złoto białe ale jakiej próby i czy jest to złoto niklowe czy palladowe? Najgorsze jest to że niewiele widać na zdjęciu;/ Wygląda tak jakby jakaś warstwa z wierzchu schodziła albo stop z którego zostały zrobione nie był dobrze wymieszany ;/
Odpowiedz
#5
Wygląda jakby złaziła powłoka. Więc może były rodowane?
Nie chcę nawet myśleć o jakimś fałszywym złocie.
Bardzo Ci współczuję.
Powinnaś iść do tego jubilera u którego kupiłaś i zareklamować.
Co prawda ślubne i tak jakoś dziwnie, ale nawet się nie zastanawiaj.
Bo kupiłaś w jakimś sklepie?
Odpowiedz
#6
Wcisnęli ci fałszywkę, lekko pozłacaną tylko. To oczywiście przypuszczenie, ale na twoim miejscu sprawdził bym to.
Odpowiedz
#7
Coś mi się zdaje że Fundzia ma rację -wygląda na to że złoto podczas topienia nie było dobrze wymieszane, nie do końca chce mi się wierzyć,że ktoś faktycznie chciał Was oszukać sprzedając takie obrączki.Chodzi o to że podczas wykonania takich obrączek nie do końca widać że coś jest z nimi nie tak, a dopiero podczas użytkowania i w kontakcie chociaż by z detergentami zaczęła reagować domieszka dodawana do złota w celu otrzymania żądanego koloru i próby.Niestety jest to nie dopatrzenie złotnika a Wasz nie mały problem.Proponuję iść do innego złotnika i sprawdzić czy słoje na obrączce są tej samej próby co reszta-pewnie nie.A później iść do firmy w której zostały zakupione obrączki i oczekiwać wyjaśnień,naprawy,rekompensaty itp.
Powodzenia
PS.nastawcie się na to iż obrączki po naprawie niestety nie będą już tymi samymi bo te zapewne będzie trzeba jeszcze raz przetopićSmutny
Odpowiedz
#8
Po pierwsze najpierw chciałem się przywitać,ponieważ jestem nowy na tym forum. WITAJCIE !!!!!!!!!!!!
A co do poruszonego tematu to Fundzia ma rację co do tego stopu. Ja też raz robiłem obrączki z białego złota i źle wymieszałem ligurę.Wada na obrączkach wyglądała identycznie jak ta na zdjęciu tylko od środka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości