Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PALNIK ''ORCA'' proszę o opinie
#1
Noszę się z zamiarem kupna tego palnika a cenę znalazłem bardzo wg. mnie dobrą i może ktoś z Was używa go na co dzień , bardzo bym prosił o kilka opini i jakichś wskazówek co do tego produktu .
http://www.wkociuba.pl/PALNIK-ORCA-3-KON...6027).aspx
Odpowiedz
#2
Mam tego walenia od ...roku plus minus . Fajne ,male , lekkie , latwo sie operuje doplywem powietrza i strumieniem gazu ( obraz psuje troche waz do butli bo wypada jak strazacka sikawka w porownaniu do palnika ) Jeden maly hmm minus , palnik ma trzy koncowki ,ale jedna dysze , tzn dysza jest w raczce , wiec topienie wiekszego tonazu to proponuje perunem ,czy innym reliktem . Ogolnie to chwale sobie te ustrojstwo Puść oczko .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#3
(04-04-2016, 06:39 PM)Erddill napisał(a): Mam tego walenia od ...roku plus minus . Fajne ,male , lekkie , latwo sie operuje doplywem powietrza i strumieniem gazu  ( obraz psuje troche waz do butli bo wypada jak strazacka sikawka w porownaniu do palnika )  Jeden maly hmm minus , palnik ma trzy koncowki ,ale jedna dysze , tzn dysza jest w raczce , wiec topienie wiekszego tonazu to proponuje perunem ,czy innym reliktem . Ogolnie to chwale sobie te ustrojstwo Puść oczko .
O tym , że dysze ma w rączce nie wiedziałem to może być u nas problemem bo nie widziałem w kom. jakiejś iglicy do czyszczenia jej a nie mogę powiedzieć że polski gaz jest czysty  Cry  z wężem do gazu nie ma problemu można obczaić jakiś delikatny pirelli do 2 atm. Biggrin
Odpowiedz
#4
a na końcówce przy pistolecie jest krętlik w komplecie ,czy trzeba coś kombinować na sztywno ?
Odpowiedz
#5
(04-04-2016, 06:51 PM)kolorowy napisał(a): O tym , że dysze ma w rączce nie wiedziałem to może być u nas problemem bo nie widziałem w kom. jakiejś iglicy do czyszczenia jej a nie mogę powiedzieć że polski gaz jest czysty  Cry  z wężem do gazu nie ma problemu można obczaić jakiś delikatny pirelli do 2 atm. Biggrin

Sprawdzilem dla pewnosci , zawor przy raczce ma taka igle i jak jest zamkniety ona wystaje z dyszy , nie wiem po kiego wacka ,czy to jest tylko czesc zaworu ,czy  moze to taki samoczyszczacy mechanizm .Lepiej samemu tam nie grzebac  Biggrin . Mialem go podpietego do 2 roznych butli jeden gaz na duzej wyspie ,teraz mniejsza butla z gazem z "ziemniakow" i odpukac nie zapychalo sie nic .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#6
(04-04-2016, 06:53 PM)kolorowy napisał(a): a na końcówce przy pistolecie jest krętlik w komplecie ,czy trzeba coś kombinować na sztywno ?

po zamontowaniu weza troche sie obraca , szalu nie ma ,ale calkiem sztywno nie jest (chyba ze mam za slabo dokrecone  Biggrin ...ale gazem nie smierdzi to mnie to pasuje ) 
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#7
(04-04-2016, 07:04 PM)Erddill napisał(a): po zamontowaniu weza troche sie obraca , szalu nie ma ,ale calkiem sztywno nie jest (chyba ze mam za slabo dokrecone  Biggrin ...ale gazem nie smierdzi to mnie to pasuje ) 

Jak pierdyknie to ziemniaki w kosmos wylecą  Biggrin Biggrin Biggrin
Odpowiedz
#8
Kupiłem go bo zależało mi na małym palniku i taki jest po za tym ma ładny ostry płomień, trochę jest sztywny ze względu na połączenie z wężem.

do lutowania małych rzeczy dobry,precyzyjny.
Do większych ja pisał Erddill  się nie nadaje.

za 370 kupiłem cały zestaw z wężem i końcówkami ...
Odpowiedz
#9
Miałem go a lutuje zawodowo kilka godzin dziennie , na początku byłem zadowolony  po około 5- ciu miesiącach wytarł się  zawór iglicowy i przestał trzymać szczelność ( stalowa stożkowa iglica wyciera mosiężną dyszę) . Dysza gazowa jest niewymienialna w przypadku zapchania się próba czyszczenia skończy się rozkalibrowaniem  Dla mnie to taki Hiszpański chinolek jednorazowa zabawka.
Odpowiedz
#10
Mam, używam, polecam. Pokrętło od powietrza lubi się przestawiać jak się nie używa, strasznie luźno jest, więc trzeba poprawiać zaraz po odpaleniu, ale poza tym używa mi się doskonale.
Jak kolega wspomniał, do topienia się średnio nadaje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości