Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
polerowanie - powstają rysy
#21
Blacha jest niewypolerowana, przyłóż się. Nie kupuj niebieskiej pasty, kup białego Dialuxa, problemy się skończą
Odpowiedz
#22
Może to trochę wyjaśni sytuację. Ja używam białej Grobet ale Luxor biała jest o wiele drobniejsza i Silverpaul ma rację.

        

Operujemy kolorami, ale producenci mają chyba inne normy. Moja zielona ma dziesięć razy większe ziarno od białej Luxor'a
Jeżeli powierzchnia jest źle przygotowana do polerowania, to pasta nic nie pomoże Smutny
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#23
(08-09-2016, 01:45 PM)kriss napisał(a): Może to trochę wyjaśni sytuację. Ja używam białej Grobet ale Luxor biała jest o wiele drobniejsza i Silverpaul ma rację.

    

Operujemy kolorami, ale producenci mają chyba inne normy. Moja zielona ma dziesięć razy większe ziarno od białej Luxor'a
Jeżeli powierzchnia jest źle przygotowana do polerowania, to pasta nic nie pomoże Smutny

nie zapominajcie, że jeszcze bardzo dobre pasty polerskie firmy MENZERNA. 
Robię na nich i nie zamienię na innego producenta.
Odpowiedz
#24
Wiele jest dobrych past, każdy ma swoje ulubione
Odpowiedz
#25
Zakładam, że mam obecnie dwa osobne problemy:
* rowy
* rysy
Wydaje mi się, że najpierw powinienem się uporać z rowami - chciałbym, żeby w ogóle nie powstawały na żadnym etapie obróbki (tak jak miałem wcześniej).

silverpaul:
* czy uważasz, że mam użyć drobniejszej (białej) pasty? cała obróbka jedną pastą?
* czy myślisz, że rowy może powodować użycie nieodpowiedniej pasty?
* blacha jest “niewypolerowana” ponieważ przerwałem jak zaczęły pojawiać się rowy (zakładam, że rowy nie są etapem polerowania)
Odpowiedz
#26
Rowy nie pojawiają się same z siebie, albo były i nie wyrównałeś powierzchni albo tarcza zamiast polerować rysuje. Przygotuj powierzchnię, papier 320 lub 360 wystarczy, biały Dialux, rozwiąż odrobinę tarczę i jazda. Poleruj w różnych kierunkach, jak będziesz widział "rów" zmień kierunek polerowania. Jedną z właściwości srebra jest to, że można je wypolerować na lustro.
Odpowiedz
#27
Moim zdaniem te rysy może powodować zanieczyszczona ścierniwem szmata, może po szlifowaniu przenosisz ścierniwo z papieru na wyrobie i dostaje się do pasty i stad te rysy. Natomiast te "komety" to na moje oko właśnie ścierniwo z papieru tylko powbijane w materiał, pewnie da się je spolerować.
Odpowiedz
#28
Tak czytalem sobie i ogladalem przezrocza z wycieczki po "rowach". Zgadzam sie z tym co pisal silverpaul .
Szmaty sa ok, pasty tez jest wystarcajaco moga byc z lekka za twarde ...tez myslalem o zdjeciu jednego szwu .
Blacha ...pierwsze wygladaja na z lekka przegrzane, ostatnie na lekko tylko dotkniete szmata bez papieru .. tak zeby potwierdzic klatwe "rowow".

Pasta .....tiaaaaaaa pasta w tym watku to jak badanie pulsu przez lekarza, jak pacjent zyje i reaguje to trzymanie go za nadgarstek ma na celu JEDYNIE zyskanie czasu na zastanowienie sie co dalej. Pare puszek zrobilem, 90% zielona pasta (do metalu tak dla przypomnienia) i nie bylo problemu.
Chlopie, zrob cos z tej blachy, ja wiem zwykla obraczke, cokolwiek. Wybejcuj pociagnij papierem...czy tam calym zestawem jak Ci wygodnie . Filc +pasta, moze byc gowniana zielona, roz polerski (jakos mi wystarcza ), pozniej na szmate... przypiec sobie lekko paluchy i tyle .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości