Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mosiądz - co zrobić aby się nie utleniał
#1
Witam,

Robię wzornik obrączek z mosiądzu. Wszystko ładnie pięknie wygląda jak złoto (dałem jeszcze do pozłocenia i efekt super), jednak mam problem. Po paru tygodniach na obrączkach powstają plamki i przebarwienia. Nawet na pozłoconych obrączkach. Jak można uniknąć tego efektu ? Wiem, że niektóre firmy też robią z mosiądzu wzorniki i ten problem nie występuje. Najlepsze jest jeszcze to, że odlewy z mosiądzu leżą już chyba z 4 miesiące i nic. Jakie były takie są, a kiedy wezmę je obrobię i wypoleruję to po jakimś czasie, czasem na wet 2 tyg zaczynają wychodzić przebarwienia... Proszę o pomoc, pozdrawiam
Odpowiedz
#2
(08-08-2016, 09:26 AM)pawel__ napisał(a): Witam,

Robię wzornik obrączek z mosiądzu. Wszystko ładnie pięknie wygląda jak złoto (dałem jeszcze do pozłocenia i efekt super), jednak mam problem. Po paru tygodniach na obrączkach powstają plamki i przebarwienia. Nawet na pozłoconych obrączkach. Jak można uniknąć tego efektu ? Wiem, że niektóre firmy też robią z mosiądzu wzorniki i ten problem nie występuje. Najlepsze jest jeszcze to, że odlewy z mosiądzu leżą już chyba z 4 miesiące i nic. Jakie były takie są, a kiedy wezmę je obrobię i wypoleruję to po jakimś czasie, czasem na wet 2 tyg zaczynają wychodzić przebarwienia... Proszę o pomoc, pozdrawiam

witam
może to wina materiału, ja robie na mosiądzu Lux136. dostepny jest w profilex chorzów. 
nie używam zwykłego mosiądzu. 
Odpowiedz
#3
Pozłota jest dość cienka. Struktura jest porowata. Pot ludzki jest elektrolitem. Już samo przymierzanie
powoduje wytworzenie potencjału elektrycznego miedzy złotem i pozostałymi metalami ( miedź, cynk )
Daj do pozłocenia grubszą warstwą i polerowania w bębnie żeby zamknąć ewentualne pory.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#4
Nie wiem w sumie dokładnie jaki to mosiądz, zamówiłem w odlewni odlewy wiec teoretycznie powinno być ok a tu jednak wychodzą plamy. Spróbuję dać jeden komplet do firmy brązowniczej aby pożądanie to pozłocili może wtedy będzie ok. Zastanawiające jest to, że dopóki nie zacznę obrabiać odlewów papierem i później polerowac to plamy nie powstają. Może tutaj leży jakiś problem ?
Odpowiedz
#5
Jeżeli dajesz później do pozłocenia to nie Twój problem. Oznacza to tylko że wyroby nie są dokładnie
oczyszczone/odtłuszczone. Po szlifowaniu i polerowaniu w porach mogą pozostać kryształy korundu z papieru
lub tlenki metali z past polerskich. Firma która pozłaca powinna o tym wiedzieć.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#6
w takim razie spróbuję to zrobić w innym zakładzie i zobaczymy jakie będą efekty. dzięki za pomoc
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości