Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stężenie kwasu cytrynowego
#1
Moje pytanie dotyczy stężenia kwasu cytrynowego stosownego do bejcowania. Wiem, że większość stosuje kwas siarkowy, ale ja mam już dosyć dziur w ubraniach. Jest na tym forum wielu niedoścignionych mistrzów, mających kolosalne doświadczenie i do nich kieruję to zapytanie. Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi, a jeżeli ten temat był już poruszany, to przepraszam za kłopot i proszę o przekierowanie
Odpowiedz
#2
25 g torebka carefour na 1,5 litra wody, wrzątku z czajnika. Taki roztwór na dwa dni
Odpowiedz
#3
Dzięki za konkretną odpowiedź. Dwa dni to dla Ciebie Silverpaul, ale jak ja, człowiek robiący bardzo mało, mam ocenić, że nadszedł czas na zmianę kwasu.
Odpowiedz
#4
zacznie zmieniac kolor na zielony. Generalnie ile wsypiesz bedzie dobrze, najwyzej troche dluzej bedzie musialo polezec. Ja sypie zawsze torebke na tyle ile mi sie wleje mniej wiecej.
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#5
Jeżeli założymy, że sprzedawany kwas jest jednowodny, to tak naprawdę bezwodnego jest 23,8 gramów w torebce. Z tego wynika, że otrzymujemy roztwór 1,59%. Jeżeli się mylę, to proszę niech mnie ktoś poprawi.
Odpowiedz
#6
(10-21-2016, 03:14 PM)kfadrat napisał(a): zacznie zmieniac kolor na zielony. Generalnie ile wsypiesz bedzie dobrze, najwyzej troche dluzej bedzie musialo polezec. Ja sypie zawsze torebke na tyle ile mi sie wleje mniej wiecej.


Czyli wiem kiedy pozbyć się roztworu kwasu i zawartych w nim cytrynianów i wnioskuję, że ok. 2% roztwór będzie doskonale spełniał swoją rolę. Dzięki. Jesteście wielcy.
Odpowiedz
#7
Ja sypie dwie male torebeczki na sloiczek wielkosci szklanki i uzywam az sie zrobi zielony czyli dlugo...spelnia bardzo dobrze swoja role wiec chyba jest dobrze Puść oczko
Odpowiedz
#8
(10-21-2016, 04:57 PM)bafi napisał(a): Ja sypie dwie male torebeczki na sloiczek wielkosci szklanki i uzywam az sie zrobi zielony czyli dlugo...spelnia bardzo dobrze swoja role wiec chyba jest  dobrze Puść oczko



Ile gramów  kwasu cytrynowego (pi razy drzwi) może zawierać takie opakowanie?
Odpowiedz
#9
Opakowanie to 20-25 gramów, zalej wodą i działaj. Po co ta matematyka?!Ludzie dostajecie odpowiedź i kombinujecie potem, aż odechciewa się pisać
Odpowiedz
#10
(10-21-2016, 06:44 PM)silverpaul napisał(a): Opakowanie to 20-25 gramów, zalej wodą i działaj. Po co ta matematyka?!Ludzie dostajecie odpowiedź i kombinujecie potem, aż odechciewa się pisać

Dzięki, masz rację ta dociekliwość jest na wyrost.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości