Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Układ wlewowy
#1
Dzień dobry.
Podczas pisania pracy inżynierskiej napotkałem na pewien problem.
Mianowicie nie wiem w jaki sposób mogę obliczyć układ wlewowy dla 6 pierścionków. Trafiłem na mnóstwo książek o wykonaniu pierścionków ale żadna nie pokazuje sposobu obliczenia układu wlewowego.

Każda pomoc mile widziana.
Odpowiedz
#2
A co ma do rzeczy, pierścionki to czy bloki silników?

Wszystko pięknie opisuje mechanika cieczy. Płynny metal jest cieczą kol. inżynierze i w 
związku z powyższym, zachowuje się jak każda ciecz. Wicie - zwężki i inne takie. Cool
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#3
Wiem na jakiej zasadzie oblicza się układy wlewowe. Problemem dla mnie jest znalezienie wartości modułu ochłodzenia dla przekroju zasilacza oraz długości zasilacza dla odlewu o masie 5,5g w każdej tabeli jaką napotkałem zaczyna się od 50g.
Odpowiedz
#4
Wow, ale to pokręcone (popiepszone) co piszesz.
Bez urazy Uśmiech
Odpowiedz
#5
(01-04-2017, 09:27 AM)Gekindel napisał(a): Wiem na jakiej zasadzie oblicza się układy wlewowe. Problemem dla mnie jest znalezienie wartości modułu ochłodzenia dla przekroju zasilacza oraz długości zasilacza dla odlewu o masie 5,5g w każdej tabeli jaką napotkałem zaczyna się od 50g.

Nic nie zrozumiałem, zwłaszcza, że przecinków brak Uśmiech
Odpowiedz
#6
(01-04-2017, 09:27 AM)Gekindel napisał(a): Problemem dla mnie jest znalezienie wartości modułu ochłodzenia dla przekroju zasilacza oraz długości
zasilacza dla odlewu o masie 5,5g w każdej tabeli jaką napotkałem zaczyna się od 50g.

Problemem jest kol. inżynierze, że nie rozumiesz iż proces chłodzenia stopu i związana z tym krystalizacja siatki,
nie tyle zależy od jego masy, ile od przekroju odlewu. Całkiem inaczej zastygnie element o masie 5,5 g mający
formę kuli z łożyska a inaczej 5,5 g blacha o grubości 0,5 mm. Diametralnie też różnić się będzie układ wlewowy
dla obydwu brył. Z własnego doświadczenia dodam, że o kant dupy może sobie kol. inżynier potłuc wszystkie
uczone tabele, bo dopływu nie oblicza się teoretycznie a praktycznie dla konkretnego odlewu. Bardziej od masy
ważny jest jego przekrój a tego w przypadku biżuterii, nie da się ujednolicić teoretycznie. Pomijam już fakt, że
nie wiemy nawet jakiego metalu dotyczy to teoretyczne rozważanie.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#7
napisz jeszcze raz po wolutku w czym dokładnie tkwi problem ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości