Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grawerka, zakuwarka, młotek udarowy
#1
Witam. Planuje zakup sprzętu do pracowni, tzn już mam fundusze, tylko nie wiem co dokładnie kupić.
Na pewno chciałbym kupić jakiś sensowny setup to grawerowania, a w tym:
http://alco.com.pl/grawerka-udarowa-powe...d4491.html
Mam przy okazji młotki do zakuwania. Używał ktoś tego? Jest sens?
Poza tym, chciałem kupić mikrosilnik do frezowania i wiercenia. Zastanawiam się nad tym z foredoma stacjonarnym, albo MicroNX 300D. Czy do mikrosilnika z foredoma da sie dokupic końcówkę udarową i czy ta końcówka da się grawerować.

Na te chwile najrozsądniejszą opcją wydaje mi się kupno tego zestawu foredom do grawerowania, z myślą głównie o grawerowaniu, ale zakuwania też bym używał, a do frezów i wierteł używać mikrosilnika foredom.
Poprawcie mnie jeśli sie mylę, albo nie widzę czegoś?
Odpowiedz
#2
Ja mam grawerke od orafo , zakówać nią też sie da. I kosztuje pare stówek a nie pare tysi.
Straczyło by ci na normalnego foredoma z nożnym sterowaniem Uśmiech
Odpowiedz
#3
Jaki model polecasz w takim razie? Powiedzy, że mam do 1500zł na taką grawerko/ zakuwarkę.
Odpowiedz
#4
Ten zestaw udarowy ma inne przystosowanie niż grawerka (chyba że tabliczki nagrobkowe Uśmiech ) Świetnie nadaje się przy zakuciu kwadratowych kamyków i .... zakres używania owej prostnicy jest dosyć wąski lecz mam pozytywne wrażenie, chińską podróbką też robiłem (zważywszy na cenę #może być# lecz konieczny test przy zakupie). Ja bym wybierał coś na aliexpress z giętkim walem.
https://ru.aliexpress.com/af/foredom-sr-...st=0&tc=af
Oprawiam ...
Odpowiedz
#5
Orafo, ale w jakim sensie ten zestaw nie nadaje się do grawerowania (srebro i złoto mnie interesuje tylko).
Widziałem jakieś filmiki na YT jak koleś tym grawerował i szlo mu to bardzo zgrabnie.
Odpowiedz
#6
Mikrosilnik do frezowania i wiercenia się kiepsko nadaje. Za mała siła na wolnych obrotach. Kup zwykłego foredoma. Tańszy i bardziej uniwersalny. Do mikrosilników nie ma końcówek udarowych do zwykłych silników są.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości