Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co się dzieje z tym forum?
#1
Od jakiegoś czasu tylko obserwuję forum, nie zadaję pytań, chociaż chciałabym. Dopiero się rozwijam, potrafię  niewiele, ale udział w konkursie interesuje mnie, jednak widzę tu tylko spamy, na każde pytanie początkujących, czy prośby o pomoc w rązwiązaniu problemu forumowicze, którzy wiedzą więcej wyśmiewają się, upokarzają, pokazują swoją wyższość. Nie chcą się dzielić wiedzą, to nie. Ich prawo, ale proszę admina o usuwanie spamów, inaczej ten portal polegnie. Widzę że już wielu, zdolnych jubilerów (wygrywających konkursy) od dawna nie pisze. pozdrawiam. Nina.
Odpowiedz
#2
Cześć Nina,
powiem Ci tak szybko cytując klasyka co sądzę o tym forum:
"Po tym, co tu zobaczyłem, nie wiem, czy chciałbym ubić z tobą muchę w kiblu."
Jest wiele ciekawszych miejsc, wystarczy poszukać. Ja już tak dawno zrobiłem.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Swirecki podaj namiary na ciekawsze miejsca Twoim zdaniem.
Odpowiedz
#4
(02-20-2017, 02:24 AM)Nina napisał(a): Od jakiegoś czasu tylko obserwuję forum, nie zadaję pytań, chociaż chciałabym. Dopiero się rozwijam, potrafię  niewiele, ale udział w konkursie interesuje mnie, jednak widzę tu tylko spamy, na każde pytanie początkujących, czy prośby o pomoc w rązwiązaniu problemu forumowicze, którzy wiedzą więcej wyśmiewają się, upokarzają, pokazują swoją wyższość. Nie chcą się dzielić wiedzą, to nie. Ich prawo, ale proszę admina o usuwanie spamów, inaczej ten portal polegnie. Widzę że już wielu, zdolnych jubilerów (wygrywających konkursy) od dawna nie pisze. pozdrawiam. Nina.
Droga Nino 
1. Spam, to jest rodzaj miesa, w puszce Puść oczko lub "...przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej. " i spam to akurat jest szybko blokowany i moderowany na tym forum. To, o czym Piszesz to popularne tu off-topic czyli dygresja, wpis nie zwiazany z tematem. 

2. Nie kazde pytanie poczatkujacego jest wysmiewane, ale nie oszukujmy sie, pytanie nr 1560 w typie : jaki palnik na poczatek ??? co polecacie zeby zaczac, co to za kamien, ile to jest warte itp, itd wywoluja wielkie wqr... irytacje, Tematy te byly walkowane z prawa na lewo, z lewa na prawo z dolu do gory i jeszcze w kilku innych konfiguracjach. Odpowiedzi mozna znalezc bez specjalnego wysilku przy minimum dobrej woli....no ale jesli ksiezniczka, czy ksieciuno chce zaraz teraz i w specjalnej oprawie, to dostanie wirtualnego klapsa.
To forum sklada sie z ciekawych indywiduow i za to je lubie ( plus spora dawka wiedzy dla chcacych ja znalezc ). Na koniec, jesli jezyk i sposob komunikacji tego forum tak modnie ostatni "urazaja czyjes delikatne uczucia" ... zawsze moze sie wyplakac w jakiejs grupie wsparcia dla gender ...sporo tego sie rozplenilo .


Pozdrawiam .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#5
Ja też przepraszam wszystkich że tak powiem świeżaków za to że się rozwinełem do tego stopnia że nie wiem w co najpierw wsadzić ręce i już nie mam tyle czasu na forum.
Odpowiedz
#6
(02-20-2017, 02:24 AM)Nina napisał(a): Od jakiegoś czasu tylko obserwuję forum, nie zadaję pytań, chociaż chciałabym.

Ja tez od jakiegoś czasu tylko obserwuję forum, nikt nie zadaje rozsadnych pytań, chociaż chciałbym odpowiedziec Biggrin
Odpowiedz
#7
(02-20-2017, 02:24 AM)Nina napisał(a): Od jakiegoś czasu tylko obserwuję forum, nie zadaję pytań, chociaż chciałabym. Dopiero się rozwijam, potrafię  niewiele, ale udział w konkursie interesuje mnie, jednak widzę tu tylko spamy, na każde pytanie początkujących, czy prośby o pomoc w rązwiązaniu problemu forumowicze, którzy wiedzą więcej wyśmiewają się, upokarzają, pokazują swoją wyższość. Nie chcą się dzielić wiedzą, to nie. Ich prawo, ale proszę admina o usuwanie spamów, inaczej ten portal polegnie. Widzę że już wielu, zdolnych jubilerów (wygrywających konkursy) od dawna nie pisze. pozdrawiam. Nina.
Dzień Dobry !.
Zgadzam się s Tobą, wiele osób z tego portalu trochę przesadza z wysokością swojej szanownej "D"... . Jednak wiem, że jest tu też wiele osób - złotników - którzy chętnie odpowiedzą na pytania. Rzecz jedna - pytania muszą być przemyślane i sugerujące w swej treści - podstawową wiedzę złotniczą (jeśli chodzi o mój temat).
Jestem parę lat w fachu i coś mogę podpowiedzieć ale jeżeli Będziesz zadawała pytania : "jak to zwalcować" lub "dlaczego mi się nie lutuje" to raczej proponuje jakiś kurs lub znaleźć sobie Mistrza. Osobiście nie mam czasu na korespondencyjne kursy.
Pozdrawiam. Nie poddawaj się !. Do przodu !. Najlepszego !.
Odpowiedz
#8
Świeżakiem jestem od czterech lat, o lutowaniu, walcowaniu wiem dużo i o to nie będę pytać, moim mentorem są Olax i Krzysztex, (wspaniale artystycznie uzupełniające się małżeństwo) dużo mi pomagają, ale chcę czegoś więcej. Potrafię projektować, grawerować, mam w głowie wiele pomysłów, gorzej z techniką. Zarabiam głównie na wymyślaniu wzorów z półproduktów, czyli łączeniu gotowych łańcuszków z bursztynem, wyciętymi i zaprojektowanymi przeze mnie elementami ze srebra, ale to już mi nie wystarcza, przejście z zawodu medycznego do jubilerstwa to dla mnie duże wyzwanie. Uczę się i jeżeli pytam oczekuję pomocy. Pozdrawiam. Nina.
Odpowiedz
#9
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#10
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości