Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kształtowanie obrączek Zaginarka, Zwijarka, Zawijarka, Rolownica
#11
(03-15-2017, 07:16 PM)kolorowy napisał(a): w tych akurat ten walec jest jeden ale ja mam z poprzednich takie obrączki do większych rozmiarów  więc nie szukałem innych tylko kupiłem dokładnie te i zmodyfikowałem moje pierścienie pośrednie żeby taniej było  na tych najgrubiej kształtowałem 4 mm.

Na tych nowych 4mm czy na tych co wysadziłeś? Uśmiech)))
Odpowiedz
#12
Co najdziwniejsze moje pierwsze takie szyncęgi były po dziadku jeszcze przedwojenne produkcji niemieckiej .
To te 70 lat już chyba minęło ?
Odpowiedz
#13
Na tych które obecnie posiadam wyginałem szynę o grubości 4 mm. kształtu półokrągłego i szerokości 6mm.
Odpowiedz
#14
(03-15-2017, 07:03 PM)Sąsiad napisał(a):
(03-15-2017, 06:53 PM)kolorowy napisał(a): Mam puko mam rolownice i praskę do kształtowania ale najczęściej i najszybciej obrączki gnie sie cęgami zresztą najwygodniej też ja obiema ręcami polecam takie cóś 
[/url][Obrazek: il_340x270.641083008_d1f1.jpg]
Prestige Flat stock and wire shaping ring bending pliers Jewellery making tools # 1458
PLN148.67
PrestigeTools


[url=https://www.etsy.com/listing/200155122/prestige-flat-stock-and-wire-shaping?ga_order=price_asc&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=Ring%20Bending%20Pliers&ref=sr_gallery_38]
wcześniej miałem stare poniemieckie ale już się rozpadły i z rok temu kupiłem te .

Wyglądają elegancko Puść oczko a ten walec to jest jednej średnicy czy wymieniany na różne wymiary? jaki najgrubszy płaskownik w tym wyginałeś? do polski na rynek wejdzie pewnie za 70lat hehe kupowałeś z tej strony może?

Ktoś widział takie gdzieś w niemcowni  najlepiej na niemcowym ebayu
Odpowiedz
#15
(01-22-2018, 06:57 PM)Pampalini napisał(a):
(03-15-2017, 07:03 PM)Sąsiad napisał(a):
(03-15-2017, 06:53 PM)kolorowy napisał(a): Mam puko mam rolownice i praskę do kształtowania ale najczęściej i najszybciej obrączki gnie sie cęgami zresztą najwygodniej też ja obiema ręcami polecam takie cóś 
[/url][Obrazek: il_340x270.641083008_d1f1.jpg]
Prestige Flat stock and wire shaping ring bending pliers Jewellery making tools # 1458
PLN148.67
PrestigeTools


[url=https://www.etsy.com/listing/200155122/prestige-flat-stock-and-wire-shaping?ga_order=price_asc&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=Ring%20Bending%20Pliers&ref=sr_gallery_38]
wcześniej miałem stare poniemieckie ale już się rozpadły i z rok temu kupiłem te .

Wyglądają elegancko Puść oczko a ten walec to jest jednej średnicy czy wymieniany na różne wymiary? jaki najgrubszy płaskownik w tym wyginałeś? do polski na rynek wejdzie pewnie za 70lat hehe kupowałeś z tej strony może?

Ktoś widział takie gdzieś w niemcowni  najlepiej na niemcowym ebayu

Ja kupiłem te z etsy , u niemca widziałem ale 100 eu a że ostatnio tylko hobbystycznie coś zpierdolę to stwierdziłem że można po taniości
Odpowiedz
#16
I jak, zadowolony ?
Odpowiedz
#17
(01-22-2018, 08:39 PM)Pampalini napisał(a): I jak, zadowolony ?

Trzeba sobie podpolerować żeby paluszków nie kaleczyła i daje radę .
Odpowiedz
#18
Witam, wątek nie jest nowy ale myslę że moje pytanie i dyskusja na temat powiększarek może być ciekawa dle wszystkich. Najbardziej dostępne są teraz powiększarki od Rodent, Durston i OMO. Może ma ktoś z Was wiedzę na temat różnic między powiększarkami tych producentów. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Odpowiedz
#19
(01-10-2021, 03:45 PM)darcza@gmail.com napisał(a): Witam, wątek nie jest nowy ale myslę że moje pytanie i dyskusja na temat powiększarek może być ciekawa dle wszystkich. Najbardziej dostępne są teraz powiększarki od Rodent, Durston i OMO. Może ma ktoś z Was wiedzę na temat różnic między powiększarkami tych producentów.  Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

zastanawiają mnie ceny tych powiększarek, tu jest taka za obecnie w promocji 50 euro  https://www.hbm-machines.com/producten/j...-model-1-1 . Sklep polecam mam pare rzeczy stamtąd i jestem zadowolony.
Odpowiedz
#20
Jakoś nie przemawiają do mnie sklepy który chińskie produkty reklamuje filmami z urządzeniami Durstona.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości