Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lut do złota czerwonego
#1
Jakich lutów do czerwonego używacie? 

Pytam poniewaz probowalem juz wielu roznych i wszystkie słabo wypadaja. Lut bardzo slabo plynie, szybko sie ultenia itp.

Ja wszystko rozumiem, ze miedz i te sprawy ale mam jeszcze kawalek lutu ktory kiedys sam robilem i z nim nie ma zadnych problemow. Dobrze plynie, dobrze trzyma, dobry kolor... Tylko nie pamietam składu Ząbki a nie chce mi sie teraz kombinowac i szukac receptury. 

Dlatego moze mozecie cos polecic? A moze to nie wina samego lutu tylko chemii? W sensie lutowka czy cos? Uzywam abdek i zieloną lutówkę od Maski.
Odpowiedz
#2
Pewnie robiłeś na kadmie, teraz ograniczają ilość kadmu, albo robią bezkadmowe luty.
Odpowiedz
#3
Nie, robilem na Indzie i chyba Galu. Wlasnie problem, ze nie pamietam dokladnie bo to bylo dawno. Kadm to gówno Uśmiech
Odpowiedz
#4
(05-22-2017, 04:33 PM)mnap89 napisał(a): Jakich lutów do czerwonego używacie? 

Pytam poniewaz probowalem juz wielu roznych i wszystkie słabo wypadaja. Lut bardzo slabo plynie, szybko sie ultenia itp.

Ja wszystko rozumiem, ze miedz i te sprawy ale mam jeszcze kawalek lutu ktory kiedys sam robilem i z nim nie ma zadnych problemow. Dobrze plynie, dobrze trzyma, dobry kolor... Tylko nie pamietam składu Ząbki a nie chce mi sie teraz kombinowac i szukac receptury. 

Dlatego moze mozecie cos polecic? A moze to nie wina samego lutu tylko chemii? W sensie lutowka czy cos? Uzywam abdek i zieloną lutówkę od Maski.


A może spróbuj ligury do czerwonego
http://www.arexpol.pl/product_info.php/products_id/744
Odpowiedz
#5
(05-22-2017, 09:15 PM)olaf napisał(a): A może spróbuj ligury do czerwonego
http://www.arexpol.pl/product_info.php/products_id/744

Wlasnie chodzi o to, ze probowalem juz chyba wszystkierodzaje ktore sa dostepne w hurtowniach - wszystkie wypadaja tak samo - czyli słabo. z innymi kolorami nie ma problemow
Odpowiedz
#6
mnap, srebro proma ma w tej chwili czerwony lut miekki. Wiem bo zamawialem dzisiaj i podpytalem pamietajac twoj post Puść oczko Cena 114zl netto 1g w pasku, robiony w oslonie argonu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości