Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Srebrne łyżeczki
#1
Wink 
Witam, chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o tych łyżeczkach. Dostałam komplet 6 sztuk i wiem tylko tyle że są to łyżeczki do lodów, prawdopodobnie rosyjskie. Dziękuję bardzo za jakiekolwiek informacje  Rozmarzony


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Wygląda na to że masz ładny komplet łyżeczek z alpaki ( rodzaj białego mosiądzu ) 80 prawdopodobnie oznacza cenę w kopiejkach.
Za dawnej czerwonej Rosji ceny były stałe i regulowane odgórnie. Producent mógł je nanosić na wyrób przez to że były niezmienne Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#3
(06-06-2017, 07:40 PM)kriss napisał(a): Wygląda na to że masz ładny komplet łyżeczek z alpaki ( rodzaj białego mosiądzu ) 80 prawdopodobnie oznacza cenę w kopiejkach.
Za dawnej czerwonej Rosji ceny były stałe i regulowane odgórnie. Producent mógł je nanosić na wyrób przez to że były niezmienne Uśmiech

Stawiam na platerowaną alpakę, prawdopodobnie 80 mikronów warstwy srebrzenia, choć coś jakby przebijało na 60 a może efekt zdjęcia taki lub mam coś z oczami Uśmiech. w każdym razie komplet niestety oprucz cienkiej powłoki, ze srebrem nie ma wiele wspólnego. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości