Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emalierstwo
(01-08-2018, 02:59 PM)mnap89 napisał(a): Leszku, nie gadaj ze spammerami - oni i tak nie odpowiadaja na pytania Uśmiech

A ta ostatnia tarcza ma swietny kolor Ząbki

Ok. Dziękuję Marku. Teraz głównie graweruję ale czasami jakaś z emalii się trafi :-)_
Pozdrawiam.
Odpowiedz
(08-29-2017, 02:24 PM)kriss napisał(a): Dzięki Leszek. Białą już przerabiałem i przy srebrnych drutach przebarwia się

Okazuje się że białe reagują ze srebrem dając brzydki żółty kolor przy drutach.
Można separować druty fluxem ( zdjęcie ) ale to kłopotliwe - polecam biały kolor z opali - podobno nie reaguje.
Szukam teraz dostawcy tego koloru bo w Polsce nie ma.

Przy okazji jak zwykle pytanie :-) ( pomoc :-)
Kriss kiedyś miałem adres do twojego blogu gdzie pokazałeś jak przygotować srebro 925 pod emalię. Mogę prosić o ten adres lub wytłumaczenie mi jak to zrobić ?
Firma wytnie mi dyski laserem ale 925 wiec muszę niestety przygotować je do emaliowania a nigdy tego nie robiłem.


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Wygrzewasz palnikiem aż powierzchnia się utleni i później wytrawiasz w kwasie siarkowym, cytrynowym itp. Czynnośc powatrzasz kilka razy aby uzyskac "grubą" warstwę czystego srebra na powierzchni wyrobu. Wiesz, że jest skończone gdy podgrzany przedmiot nie utlenia się tylko pozostaje biały i matowy. Pomiędzy trawieniem a wygrzewaniem, niektórzy zalecają szczotkowanie mosiężną szczotką.
Odpowiedz
Dziękuję Marku za podpowiedź. Czy to wygrzewanie to do czerwoności czy tylko tak lekko po wierzchu ?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Dobry wieczór. Uśmiech
Czy jeszcze ktoś tu zagląda?
Odpowiedz
A co ty...
Zdechło całkiem.
Jest parę archiwalnych postów które mogą pomóc. I jest wielu jubilerów którym możesz wysłać prywatną wiadomość.
Odpowiedz
Szkoda.
Coś się wydarzyło konkretnego czy tak jakoś wypaliło się?
No bo nie uwierzę, że brak czasu... szczególnie teraz jak wszystko w koło kuleje.
Pozdrawiam, choć ze smutkiem.
Odpowiedz
Zagląda, zagląda, ale po co się produkować bez potrzeby jak wszyscy kupują maseczki. Gdyby były ze srebra lub złota, to co innego. Sam bym je ozdobił emalią Ząbki
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
Dzień dobry!!! A widzisz! ! Jest luka w asortymencie!!!! Korzystaj Puść oczko
No fakt. Świat stanął na głowie i masa branż dostaje po d...
Z drugiej strony jest czas na robienie tego co chodzi nam po głowie i na co ciągle nie było czasu. Tylko u niektórych gorzej z motywacją. Puść oczko
Targi się nie odbyły, walcarki na którą się nastawiałam nie kupiłam, wszystko odwleczone w czasie.... Puść oczko Zbieram dalej na różne różności i zabaweczki Puść oczko
A Leszek jeszcze działa emaliersko?
Odpowiedz
Działa ale z tego co wiem, to na wyższym poziomie. Do maluczkich już nie ma czasu zajrzeć Ząbki
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości