Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztabka złota jako wisiorek
#1
Witam wać panów , chciałem sie dowiedzieć czy da sie zrobić wisiorek ze sztabki złota 10 gram . Mam taką wyprodukowaną przez mennice polską i nęci mnie żeby w górnej części zrobić otwór w kształcie elipsy by móc puźniej zamontować przejścówke przez którą można by było nawlec żemyk
Odpowiedz
#2
Oczywiście , nie chce słyszeć ględzenia że czyste złoto jest za miętkie że mi sie porysuje itd.. Bo miałem srebrną monete pruby 99% i dość długo mi wytrzymała w dobrym stanie . Na wikipedi pisze że gold ma 2,5 stopni twardości w skali mosa czyli tyle samo co srebro , chociaż w żeczywistości jest nieco miększe .
Odpowiedz
#3
(02-04-2018, 02:07 AM)24karaty napisał(a): Oczywiście , nie chce słyszeć ględzenia że czyste złoto jest za miętkie że mi sie porysuje itd.. Bo miałem srebrną monete pruby 99% i  dość długo mi wytrzymała w dobrym stanie . Na wikipedi pisze że gold ma 2,5 stopni twardości w skali mosa czyli tyle samo co srebro , chociaż w żeczywistości jest nieco miększe .

Da się. 
Tylko po co wiercić otwór. Nie lepiej byłoby sztabkę oprawić jak na załączonym zdjęciu ?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#4
Gdzie można taką oprawke skombinować ?
Odpowiedz
#5
(02-05-2018, 07:03 PM)24karaty napisał(a): Gdzie można taką oprawke skombinować ?

Trzeba dorobić ręcznie pod wymiar sztabki.
Dorobi Ci każdy złotnik.
Odpowiedz
#6
No żeczywiście po przez wiercenie doszło by do ubytku materiału i był by problem z odsprzedaniem takiej sztabki w przyszłości a ramke zawsze można puźniej zdemontować i odsprzedać złoto w okolicach ceny spot . Ile by kosztowała taka usługa ?
Odpowiedz
#7
Zapytaj złotnika u siebie w mieście.
Jeżeli bedziesz miał materiał to koszt takiej robocizny wyniesie kilka stów.
Jeden zlotnik powie Ci 300, inny 500.
Odpowiedz
#8
Nie , no jak taka lichwa to wole już przewiercić
Odpowiedz
#9
(02-16-2018, 12:48 AM)24karaty napisał(a): Nie , no jak taka lichwa to wole już przewiercić

-Panie bo  ja mam już takie ładne płytki i trzeba mi je położyć.
-potrzeba jeszcze klej, krzyżyki i resztę narzędzi, mogę to zrobić za 300.
-a pana kolega mi powiedział że za 500.
-bo to mój majster Puść oczko
Odpowiedz
#10
(02-16-2018, 12:48 AM)24karaty napisał(a): Nie , no jak taka lichwa to wole już przewiercić

Bo najlepiej za free. Uważasz, że czyjś zarobek to lichwa. Żenada.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości