Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza prosta forma odlewnicza
#1
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum i początki z formami. Mianowicie chciałbym w domu, bez żadnego specjalistycznego sprzętu, zrobić formę odlewniczą z gipsu małej gwiazdki o wymiarach 1,5 cm na 1,5 cm i grubości jakieś 8mm. Dysponuję kilogramem gipsu kerr cast 2000. Czy ten gips wystarczy odpowiednio zmieszać z wodą a następnie zalać nim wcześniej przygotowaną formę z modelem? Gwiazdka z jednej strony jest płaska, więc przykleiłbym ją tą stroną do formy i następnie zalał gipsem. Potem oczywiście zrobiłbym plecy, zamki, tunele odpowietrzające, wlew aż do formy matki. Czy ten gips nadaje się do takiego domowego odlewania? Jeżeli tak to czy trzeba z nim jakoś szczególnie postępować? Z góry dziękuję za pomoc Uśmiech
Odpowiedz
#2
Witaj,

Z czego chcesz odlewać te gwiazdki? To jest forum srebrne, formy gipsowe do srebra są jednorazowe.
Gips należy przygotować zgodnie z instrukcją producenta.
Odpowiedz
#3
(02-17-2018, 06:51 PM)maga napisał(a): Witaj,

Z czego chcesz odlewać te gwiazdki? To jest forum srebrne, formy gipsowe do srebra są jednorazowe.
Gips należy przygotować zgodnie z instrukcją producenta.

W modelu nie ma żadnych podwieszeń, jest to prosta gwiazdka i chciałem zrobić od niej formę w gipsie, wyciągnąć gwiazdkę, dorobić do formy wlew, plecy, tunele odpowietrzające i wtedy stopić srebro i wlać to srebro w formę. Gwiazdka jest mała i prosta, więc forma mogłaby być wielokrotnego użytku. Tak to wygląda na mój "chłopski rozum", jeżeli się mylę to byłbym wdzięczny za poprawienie mnie ;Puść oczko W internecie znalazłem instrukcję do tego gipsu kerr cast 2000 i brzmi bardzo profesjonalnie, a ja nie dysponuję żadnym profesjonalnym sprzętem i czy można go poprostu odpowiednio wymieszać z wodą i zalać model? Czy kupić jakiś inny gips? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc bo jestem totalnie zielony Uśmiech
Odpowiedz
#4
(02-18-2018, 01:31 PM)Lukas1144 napisał(a): ...chciałem zrobić od niej formę w gipsie, wyciągnąć gwiazdkę, dorobić do formy wlew, plecy, tunele odpowietrzające i wtedy stopić srebro i wlać to srebro w formę. Gwiazdka jest mała i prosta, więc forma mogłaby być wielokrotnego użytku. Tak to wygląda na mój "chłopski rozum"...

Zielony to nie grzech, leniwy już tak.
Nie czytasz nawet odpowiedzi...
Zobacz pierwsze wątki o odlewaniu które są na forum.

Jedną sztukę odlej sobie w mątwie lub na ziemniaka.
Odpowiedz
#5
Szrapnel ma racje, jedna albo nawet więcej sztuk odlej sobie w mątwie.
Gips sobie daruj zanim sobie krzywdę zrobisz wybuchająca wilgotną formą.
Odpowiedz
#6
Wielkie dzięki za odpowiedzi i rady, ale piszecie że wszystko jest na forum i trzeba poszukać, ale kiedy wpisuję w wyszukiwarkę "na ziemniaka" itp to wyskakuje tylko mój temat i jeszcze jeden, który już wcześniej przeglądałem i ta metoda nie jest tam opisana. To samo w Google- niewiele na ten temat. Czy moglibyście mi nieco dokładniej opisać ten proces? Czy ten gips nada się do tego procesu czy kupić inny? Z góry dzięki za pomoc Uśmiech
Odpowiedz
#7
Jest jeszcze jedna metoda , nazywa się metodą prób i błędów.
Krok po kroku dochodzi sie do sedna sprawy a po drodze odkrywamy różne ciekawe rzeczy ?
Odpowiedz
#8
Uparłeś się na gips, maga ci napisał ze to nie tak.
Zapoznałeś się oczywiście z technologią ...model, wosk, guma, gips i wypalanie, odlew....
Ja "ziemniaka" znajduje nie wchodząc nawet na googla. Ściemniasz panie i nie widzę sensu wypisywać jeszcze raz tego co już jest.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości