Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barwienie srebra na niebiesko. - szukam sposobu
#11
(04-19-2018, 10:40 AM)mnap89 napisał(a): https://www.ganoksin.com/article/iridesc...na-recipe/

https://www.facebook.com/groups/16505700...941230155/

Marku wieczorem sprawdzę i dam znać.

ps. robiłes coś diamentciarką ? może odsprzedasz ?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#12
Wątroba siarczana- 7 gram
Chlorek amonu- 100 gram
Woda destylowana -0,4 l
To jest do miedzi, można by spróbować jak zadziała na srebro.
W gogle wpisałem "blue oxide for silver" chociaż angielskiego to ja ni w ząb nie kumam, ale coś tam wyskoczyło.
Próbuj , a jak się uda to czekamy na fotki.
A tak se jeszcze pomyślałem, a jakby tak w pioktaninę je wpieprzyć. Jutro rano spróbuję.

Pozdrawiam
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
#13
(04-19-2018, 10:04 PM)Mazur napisał(a): Wątroba siarczana- 7 gram
Chlorek amonu- 100 gram
Woda destylowana -0,4 l
To jest do miedzi, można by spróbować jak zadziała na srebro.
W gogle wpisałem "blue oxide for silver" chociaż angielskiego to ja ni w ząb nie kumam, ale coś tam wyskoczyło.
Próbuj , a jak się uda to czekamy na fotki.
A tak se jeszcze pomyślałem, a jakby tak w pioktaninę je wpieprzyć. Jutro rano spróbuję.

Pozdrawiam
Dziękuję za pomoc :-)
Te oksydy które działają na miedź nie działają na srebro :-)
Ogólnie miedź barwi się byle czym :-)

Na zdjeciu tarcza trawiona kwasem niebieski kolor to emalia. Srebra jeszcze na niebiesko nie zabarwiłem :-(


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
Dzień dobry, żeby pokryć srebro niebieską powłoką są 2 możliwości:

1. Oksydowanie na niebiesko, stosowałem kiedyś taki produkt w laboratorium i nawet udało mi się 10l tej oksydy sprzedać i klient był zadowolony.
2. Rodowanie na niebiesko, ten proces wspominam jako bardziej powtarzalny ale jednocześnie droższy i nie da się w nim robić więcej niż 1 - 2 małe rzeczy.

Pozdrawiam
PT
Odpowiedz
#15
(01-23-2019, 03:37 PM)ATOM napisał(a): Dzień dobry, żeby pokryć srebro niebieską powłoką są 2 możliwości:

1. Oksydowanie na niebiesko, stosowałem kiedyś taki produkt w laboratorium i nawet udało mi się 10l tej oksydy sprzedać i klient był zadowolony.
2. Rodowanie na niebiesko, ten proces wspominam jako bardziej powtarzalny ale jednocześnie droższy i nie da się w nim robić więcej niż 1 - 2 małe rzeczy.

Pozdrawiam
PT

Dziękuję za info.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#16
Panowie ile może kosztować rodowanie srebrnego dysku na niebiesko ?
Dysk o średnicy 28,5 mm z wzorem. ( przykład na zdjęciu )

Czy w Polsce można kupić oksydę do srebra999 - kolor niebieski ?


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#17
(11-25-2020, 09:46 PM)GRAWERka napisał(a): Panowie ile może kosztować rodowanie srebrnego dysku na niebiesko ?
Dysk o średnicy 28,5 mm z wzorem. ( przykład na zdjęciu )

Czy w Polsce można kupić oksydę do srebra999 - kolor niebieski ?

Nie znam żadnej firmy usługowej robiącej niebieską oksydę, lub rodowanie.

Zamówienie kąpieli do rodowania na 1 krążek przy obecnym koszcie rodu 626 Euro/g będzie totalnie nieopłacalne.

Zamówienie oksydy też, ale mogę Ci zorganizować taki preparat, ale trzeba od razu kupić 25kg koncentratu. Kąpiel do takiego rodowania też mogę sprowadzić BTW w litrowych opakowaniach.

Pozdrawiam
Piotr Trzciński
Odpowiedz
#18
(05-26-2021, 02:21 PM)ATOM napisał(a): Zamówienie oksydy też, ale mogę Ci zorganizować taki preparat, ale trzeba od razu kupić 25kg koncentratu. Kąpiel do takiego rodowania też mogę sprowadzić BTW w litrowych opakowaniach.

Pozdrawiam
Piotr Trzciński

Dziękuję za pomoc. Niestety jako hobbysta nie jestem w stanie kupić takich ilości.

Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#19
No takie ilości to chyba są zbyt spore.
Odpowiedz
#20
I strasznie drogie - a u mnie nadal 10 tarcz czeka na kolor niebieski.
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości