Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy da się zrobić ciemny metal?
#11
(07-26-2018, 11:30 AM)kaczmiifyoucan napisał(a): Chce robić odlewy z tego metalu i dolutowywać do niego inne metale (złoto), fajnie jakby miał takie właściwości jak srebro, może do srebra coś dodać aby uzyskać stop takiego koloru? Tylko jest problem bo właśnie nie wiem co ;/ Węglik? Nie mam pojęcia czy się da i czy wyjdzie oczekiwany efekt, ale zawsze jest to jakaś myśl Uśmiech

No właśnie, powyżej pytałem czy potrzebujesz szarego z połyskiem metalicznymi i to rozwinąłem. Jeśli szukasz ciemno szarego metalu do lutowania to moim zdaniem fizycznie niemożliwe. Metal to metal, a najbardziej szare jest żelazo. Ciemno szary wymaga 70-90% czerni. To nie byłby już metal. 

Jest taki ciemno szary materiał do łączenia metali, zachowujący przewodnictwo elektryczne. Coś w rodzaju poxiliny z opiłkami srebra. Dodać opiłki złote i będzie przejście tonalne. Nie próbowałem polerować. Napisz jeśli spróbujesz.
Jesteśmy wykonawcami nowatorskich eleganckich metek. Metaliczne artystyczne metki jubilerskie nadają osobisty akcent. Wyróżniają w promocjach. Druk reliefowy imituje grawer. Każda może mieć kod paskowy. 

[Obrazek: juwelieretiketten_lupa.jpg]
Odpowiedz
#12
A tytan ? Odlewać można, trochę z lutowaniem do niego innych stopów jest słabo ale na nity, śruby czy chociażby inkrustować możesz.
Odpowiedz
#13
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jeżeli nie ma takiej możliwości to trudno, już nie będę drążyć Uśmiech 

Mam inne pytanie: Jakiś czas temu widziałem obrączki z wolframu i stali, jedne i drugie miały czarną powierzchnię która wyglądała na bardzo trwałą. Wiecie może czym pokrywane są takie wyroby?

   
Odpowiedz
#14
Z tego co mi wiadomo to one są całe z węglika. Robią surową obrączkę, a później szlifują żeby nadać jej ostateczny kształt.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości