Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o identyfikacje kamienia..
#1
Proszę o podpowiedz jaki to kamień. Z góry dziękuję.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Sorry, ja po jakości zdjęć nie podejmę się id
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
#3
Wow. piękna stara robota. Bransoleta jeszcze z końca XIX wieku. Wszystko co małe to półperły słonowodne. W środku powinien być ametyst naturalny. Foty dość niewyraźnie, ale nie widać żeby ktoś przy bransolecie grzebał. Wygląda na oryginał.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#4
Witam,

dziękuję za wstępną identyfikację . Jest to takie małe rodzinne znalezisko ...

Proszę podpowiedzieć mi jaka jest dalsza droga jeśli chodzi o sprzedaż takiej biżuterii - czy powinienem się po prostu udać do najbliższego pana jubilera z zapytaniem o chęć zakupu, czy raczej sprzedaż na portalach typu allegro  ?

Z góry dziękuję za podpowiedz,
Pozdrawiam,
Jacek
Odpowiedz
#5
Tego typu przedmioty można oddać do DESY. Są to komisy z antykami. Czasami lepiej zapłacić za wstępną wycenę żeby wiedzieć na czym się stoi. Przedmiot nie jest komplety, więc cena nie będzie zbyt wysoka. Ja bym nadal bransoletę traktował jako rodzinną pamiątkę i jej nie sprzedawał. Wysoką cenę osiągają tylko kompletne przedmioty, bo niewiele ich ocalało.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#6
Witam,
bardzo dziękuję za podpowiedz.

Pozdrawiam ,
Jacek
Odpowiedz
#7
A mnie to wygląda na hinduską słabo odlaną tandetę z lat 70,
lub ewentualnie dzieło "miszczuf" z Jablonca tegoż rocznika.
Pewno znal niklowany i złocony z landryną ze strasu.
Aliści mogę się przecież mylić, mimo że złocenie zdaje się zlazło.


Oby mnie reumatyzm paluchy powykręcał, jeśli nie mam racji. Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#8
Zdecydowanie też bym nie sprzedawał, jeśli jest o rodzinna pamiątka, a według mnie również jest to ametyst naturalny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości