Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieosiowość w prostnicy
Witam,
jakiś czas temu zakupiłem sobie multiszlifierkę Winsa coś takiego: Szliferkwa Winsa (sama prostnica jest niemal identyczna jak ta najbardziej klasyczna z Foredom)
Po rozpakowaniu chciałem ją wypróbować, ale niestety wiertełko (oraz inne elementy) kręciły się nieosiowo, tzn, jakby element montowany w szczękach prostnicy miał delikatny skos. Nie jest to wielki odchyl, aczkolwiek bardzo denerwuje np. przy wierceniu małych otworków.
Przeszukałem internet i nie znalazłem odpowiedzi skąd coś takiego się bierze i jak to naprawić. 
Gdzieś mignęła mi informacja, że podobno mogło dojść do zagięcia drutu prowadzącego w rękawie (gdzieś mogło dość do przegięcia drutu przy pakowaniu jak się przenosiłem).  Nie chciałbym kupować nowych części w ciemno nie znając przyczyny. Czy ktoś wie co może być przyczyną lub zna rozwiązanie?

Pozdrawiam 
Łukasz
Odpowiedz
Najprawdopodobniej przyczyną jest kiepski uchwyt szczękowy zamontowany w tej prostnicy, a który po prostu ma bicie
Odpowiedz
A co ma zagięty drut do bicia na prostnicy? Drut w rękawie przekazuje z silnika ruch obrotowy na prostnicę, ta natomiast z wałka zamocowanego na 2 łozyskach dalej do uchwytu i na narzędzia. Jak pisze poprzednik to wina zacisku szczękowego lub łożysko poleciało.
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
Te szczękowe zawsze maja bicie. Najlepsze są tulejki zaciskowe i oczywiście jakość zależy od ceny.
Nakanishi reklamuje się, że bicie jest poniżej 1 mikrona, ale tulejka kosztuje 600 zł. Sama tulejka!
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
Z tymi prostnicami zawsze totolotek, kiedyś z ciekawości sprawdziłem bicie na swoich prostnicach ala-foredom N30 od 0.02 do 0.1mm.
Można poszukać i wymienić tylko uchwyt szczękowy z 20zł, ale najpierw sprawdzić czy sam walec jest prosty, co z łożyskiem. Uchwyt szczękowy osadzony na stożek.
Oprawiam ...
Odpowiedz
a uchyt szczekowy? chyba nie jest taki jak powinnien być lub zła jest jakość
Odpowiedz
sprawdz uchwyt szczekowy chyba jest nie odpowieni lub po protu kiepkiej jakosci
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości