Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowe znalezisko [Proszę o identyfikacje]
#1
Znalazłem to na wybrzeżu morza w Anglii 10 lat temu. 
Kamień jest mocno pomarszczony i strasznie kruchy, ale najbardziej interesujące pozostają fragmenty jakieś złotego kruszcu rozsiane po całym kamieniu.

1. Wymiary:
Jakieś 7x7 cm

2. Zdjęcia:
https://imgur.com/a/xVdE3Ly

Proszę powiedzieć czy te złote fragmenty mogą być coś wartę i o ewentualną identyfikacje znaleziska.
Odpowiedz
#2
Jest to piryt, najprawdopodobniej w zwietrzałym piaskowcu.
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
#3
Skamieniałe drewno z epoki karbonu,oczywiście mogę się mylić...
Odpowiedz
#4
Kol. Mazur ma recht. To piryt. Występuje we wszystkich rodzajach skał - tak magmowych, jak i osadowych,
a nawet trafia się zatopiony w bursztynie. Nie da się takiego bursztynu oprawić w srebro, bo w bliskości
pirytu srebro oksyduje na czarno.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#5
Piryt to jest na pewno. Natomiast co do matrixu może się mylę że to piaskowiec. Na czwartej fotce wygląda mi trochę na łupek, ale drogi Geodyku skamieniałe drewno? no może , ostatecznie ty mieszkasz bliżej tych wszystkich kopalnych piękności i zapewne masz większe doświadczenie niż ja. PZDR
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
#6
Oczywiście zgadza się wszystko Mazur jest tam piryt "zatopiony" w skamieniałym drzewie.Tak to miałem wyrazić.Żałuje tylko że jeżeli piryt występuje tak powszechnie we wszystkich skałach to nie trafiłem go w "moim" melafirze,a przerobiłem trochę kilogramów.No,ale nie musi być wszędzie...
Wpadaj na wiosnę Mazur połazimy,poszukamy... Puść oczko
Odpowiedz
#7
Dzięki za zaproszenie. Wiosnę mam już zaplanowaną (wykupioną) wypad na bałkany Serbia, Macedonia, Albania, Czarnogóra i Chorwacja. Ale może pod koniec lata. Miałem taki zamiar w ubiegłym roku. Byłem w sierpniu u siostry we Wrocławiu i w zamiarze było Kłodzko ale moja ślubna z siostrą i szwagrem "zabroniły" mi samodzielnego wypadu organizując mi czas na zwiedzanie. Ledwo po negocjacjach i małym fochu udało mi się zamienić wizytę w galerii handlowej na zwiedzenie muzeum minerałów (oczywiście w muzeum byłem tylko z córką a panie przewracały szmaty w galerii). Powiem ci że cholernie ciągnie nmie w Dolinę Kłodzką więc może....... Na pewno jak będę to się odezwę i coś zorganizujemy. Wesołych Świąt.
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
#8
OK pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości