Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naprawa pierścionka zaręczynowego
#1
Witam,
proszę o pomoc w naprawie pierścionka zaręczynowego. Niestety zakupiony w APART uległ uszkodzeniu (poluzował się i wypadł kamień) i był już nieudolnie naprawiany przez innego rzemieślnika, w grę wchodzi naprawa lub przeróbka. Proszę o kontakt.


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#2
Kto kupuje w firmie na A, to ponosi tego konsekwencje. Pierścionek źle zaprojektowany. Wszystkie łapy do wymiany. Z okrągłym kamieniem ten numer jeszcze by przeszedł, ale nie z kamieniem o ostrych rogach. Reklamacja do A, a nie do rzemieślnika.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#3
Widać, że to fatalna produkcja. Małe kamienie kompletnie nie maja metalu na łapkach i są za mocno spiłowane i spolerwoane. Fachowo powinien być centralny kamień oprawiony w V łapki a nie w cienki drut. Na zdjęciu widać, że nawet w ten okrągły drut jest źle podcięta łapka i wyrżnięta za duża dziura. Jest luz pomiędzy kamieniem a metalem, czego nigdy przy dobrym oprawianiu nie powinna być. Jest to jedna z przyczyn, dlaczego ruszają się kamienie a nawet wypadają. Założe się, że ściany na których leży centralny kamień są cieńsze od kartki papieru. Jedyna rada odciąć resztki łapek w centralnym kamieniu, dolutować kawałki materiału w kształcie V i oprawić profesjonalnie od nowa. Umyć dobrze i sprawdzić czy te małe też się nie ruszają i zaraz nie wypadną. Całkowity czas to 30 minut pracy. Dobrze jest sprawdzić pod mikroskopem czy nie ma wolnego miejsca pomiedzy kamieniem a V łapką można delikatnie młotkiem na powietrze uderzyć na małych obrotach aż metal ładnie usiądzie na kamieniu i grawerem na końcu zrobić ładne cięcie tzw bright cut. Powodzenia. No chyba,że piszę za skomplikowane rzeczy dla ludzi, którzy wyprodukowali te złote cudo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości