Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup spektrometru made in China vs. Germany
Witam

Noszę się z zamiarem zakupu spektrometru i zastanawiam się na zakupem ZNACZNIE tańszego produktu z Chin , który kosztuje ok. 30 tys. zł w porównaniu do urządzeń Fischera za ponad 100 tys. zł lub też Spectro za ok. 160 tys. zł

Ma ktoś z Was z tym doświadczenie? Mam przemyslenia  co do :
1. Zywotności lampy.  Niby te chińskie mają zywotność 50 tys. godzin. Ale niech nawet będzie 10 tys. godzin to i tak nieźle.
2. Dokładność pomiaru do 0,1%  . Widziałem na youtubie polskie firmy co tym handlują i faktycznie pokazuje idealnie , np. sztabkę złota 99,99% Au. Pytanie czy jak bedzie coś rzędy próby 375 to czy wtedy tez jest taki dokładny...  Przy pierścionku 585 też pokazuje 58,50 % .  Ale to wszytsko film, stąd pytam  bo moze ktoś to juz przerabiał.
3. Promieniowanie. Też wg zapewnień sprzedawcy jest ok. Poza tym tam jest bardzo mała wiązka bo kolimator ma ok. 1 mm , wiec promieniowane jest znikome. W teorii przynajmniej.

Co o tym myślicie? POtrzebuje to badania ok. 10 razy w tygodniu , wiec nie sa to jakies potrzeby hurtowe. Najważniejszy jest jednak dokładny pomiar no i gwarancja, ktora też jest 2 lata w PL 
Warto się pchać czy dołożyć jakby nie było kupę siana i kupić Fichera lub Olympusa? Ale to jak wyżej lekko ponad 100 tys. zł co mi się nie uśmiecha...

Stachu
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości