Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Złoto a dofinansowanie
#1
Witam serdecznie.

Chciałbym zasięgnąć porady odnośnie nabycia złota.

Zamierzam otworzyć pracownię jubilerską korzystając z pomocy państwa w postaci dofinansowania z urzędu pracy. 
Swoje produkty chciałbym głównie wykonywać ze złota 14k w połączeniu z kamieniami naturalnymi. 
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaką drogą mógłbym dokonać zakupu złota, tak, abym mógł dostać na nie fakturę, żeby móc je wpisać w kosztorys firmy i jednocześnie móc je uwzględnić w dofinansowaniu? 
Wiem, że za 10/15 tysięcy nie kupię oszołamiającej ilości złota, która pozwoli mi wykonać masę produktów, ale dzięki temu, że większość sprzętu potrzebnego do wykonywania biżuterii już posiadam, dofinansowanie chciałbym wykorzystać do zaopatrzenia się pod względem materiałów. Więc każda ilość, którą dam radę zakupić, będzie dla mnie dobra. 

Pytam głównie dlatego, gdyż od długiego czasu zastanawiam się nad najbardziej optymalnym źródłem złota. Wiem, że opcją jest spacer po lombardach w celu zakupu złomu i potem ewentualna jego rafinacja, lecz obawiam się, że nie będę mógł skorzystać z takiego rozwiązania w tym konkretnym przypadku. 
Zastanawiałem się też, czy lepiej celować od razu w złoto 14k, czy może jednak lepszym pomysłem byłby zakup złota czystego i potem obniżenie jego próby za pomocą ligury, ale nie  doszedłem do żadnej konkretnej konkluzji. Pomyślałem, że zapytam mądrzejszych i bardziej doświadczonych. 

Jakby ktoś miał jakiś pomysł i mógł się nim podzielić, byłbym bardzo wdzięczny. 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich twórców i odbiorców,
życzę miłego tygodnia,
Kolanko Michał
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości