Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uczulenie
#11
Jeśli jesteś alergikiem, uważaj by ozdoby które nosisz miały wysoką próbę. Im niższa próba tym więcej domieszek.
Odpowiedz
#12
a czy np guzik w jeansach ktory zwykle jest w duzej czesci z niklu was uczula? Moja matka ma taki problem, i kazdy guzik albo zmieniamy albo zaszywamy
Odpowiedz
#13
Powiem Ci szczerze że z uczuleniem na guzik z niku się nie spotkałam, ale z uczyleniem na sprzączkę paska, która najprawdopodobniej była właśnie z niklu, tak, wyskoczyła wtedy na brzuchu, w miejscu ocierania się sprzączki o ciało, mała, swędząca wysypka, czy te objawy są podobne do objawów Twojej mamy? Bo jeśli tak to polecam wszycie innego guzika Uśmiech mam nadzieję że pomogłam
Wyjątkowa i kolorowa biżuteria - kolczyki, bransoletki, naszyjniki, pierścionki - wykreuj się na nowo!
Odpowiedz
#14
to jest wlasnie to. Dzięki Bogu, teraz wiekszosc bialego zlota to stopy bezniklowe, ewentualnym rozwiazaniem jest rodowanie, ale warstwa rodu sie wyciera i trzeba robic to znowu. Najlatwiejsyzm rozwiazaniem sa stopy bez dodatku niklu i tyle.
Odpowiedz
#15
Stopy bez dodatku niklu są droższe do tych zwykłych, ale czego się nie robi dla zdrowia Uśmiech cieszę się że pomogłam Uśmiech
Wyjątkowa i kolorowa biżuteria - kolczyki, bransoletki, naszyjniki, pierścionki - wykreuj się na nowo!
Odpowiedz
#16
Tak czy inaczej faktem jest,że każdy alergik musi uważać na różnego rodzaju domieszki,bo potem występują bardzo duże problemy. Na szczęście ja nie mam tego problemuUśmiech
Odpowiedz
#17
czy może ktoś wie, co to znaczy jak złoto brudzi palce. noszę pierścionki ze złota i czasami mam pod pierćcionkami bardzo ciemne obwódki zdarza się to rzadko. ludzie mówią ,że to musi być jakaś choroba ale nikt nie wie co. może wy wiecie?
Odpowiedz
#18
Podobno jest to objaw chorej wątroby
Odpowiedz
#19
zaczerpnięte z forum medycznego?
Magdo - przebadać się profilaktycznie nie zaszkodzi, ale bez diagnoz medycznych, uśmiercacie siebie i watek. :/

piercing i tunele to orientalny rynek(na naszym to nisza)... ciekawe czy przez zbytnia inwazyjność czy nieznajomość tematu... sam nie nosze nawet zegarka(skaryfikacje, tunelowanie i implanty u mnie odpadają, nie znaczy to, że temat nie jest akceptowany).
no to o co chodzi? dla czego takowa biżuteria prawie nie istnieje? prestiż? konserwatyzm? komercja?
- rynek docelowy to przecież "element społecznie niepoprawny"
Odpowiedz
#20
haha, myslalem, ze tylko ja mam uczuleniowe problemy na guziki od spodni! mosze w pasie zawsze mocno dopasowane, wiec metal ma zawsze stycznosc ze skora... ma kazdy jeden musze odpruwac i przyszywac takie ze zbitej bawelny i obciagniete materialem... kiedys bylo to jeszcze dla mnie uciazliwe, teraz mam trzy pary moich ulubionych spodni, ktore nosze juz ok kilku lat...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości