Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupiłem starą walcarkę! Ale jaka !
#1
Witam. Kupiłem takie coś: http://allegro.pl/stara-walcarka-na-korb...23459.html i to za jaką kwotę ! Może coś przy tym pokombinuje Puść oczko Komentarze mile widziane Język
Odpowiedz
#2
No śliczna!
Napisz czy działaUśmiech


[Obrazek: walacarka.jpg]
Odpowiedz
#3
Strasznie "chuda" jak na tak dużą szerokość. Widziałem pęknięte wałki w masywniejszych i węższych walcarkach, ciekawe jak to sobie poradzi z taka szerokością metalu do walcowania.

Edit:

Już ten magiel wygląda pewniej, a przecież to jest do ubrań. Puść oczko

http://allegro.pl/stary-magiel-zeliwny-x...32759.html

[Obrazek: 54848850.jpg]
Odpowiedz
#4
I ten docisk...piórowy ...jak resor przy STARze hehe
Odpowiedz
#5
Nie mam w zwyczaju słodzić a więc do rzeczy.
Plusy:
cena, długość wałków jak będziesz potrzebował szeroką blachę.
Minusy:
brak przełożenia na korbie, choć może uchodzić za plus jeśli chcesz wyrobić sobie tężyznę fizyczną.Ząbki
Brak rowków na drut – bardzo poważny brak, chyba że masz znajomego dobrego tokarza a miejce jest.
Odpowiedz
#6
Jeśli coś z tym da się zrobić to w sumie żaden problem też przetoczyć rowki na drut stopniując grubość frezu na wałku. A odnośnie takich sprzętów to kombinuje też bęben polerski. Silnik od automatu piorącego, zostawiam przy nim tylko kondensator na wolne obroty. Wywalam końcówkę na trzpieniu, dospawam blachę z otworami, pokrywkę dokręcam, zabezpieczam gumą, a do niej mocuje uwaga! słoik z wsadem czyszczącym. Koszt wykonania takiego bębenka to w moim przypadku koszt zakupu wsadu.
Odpowiedz
#7
Sprawdziłem walcarkę i jestem miło zaskoczony. Nie spodziewałem się, że będzie w tak dobrym stanie. Musiała być naprawdę mało używana. Dokręciłem wszystkie śruby i jest ok. Czasami uda się kupić niedrogo coś przydatnego. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#8
Czyli dobrze trafiłeś,bo wiemy jak to bywa z używanymi narzędziami i maszynami. Czasem po prostu kiepsko,a tutaj proszę. Daj znać za jakiś czas czy dalej jest w porządku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości