Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cechowanie srebra
#31
Jest coś takiego w tym prawie, że na metce powinna być podana waga części z metali szlachetnych również, czy to znaczy, że powinny być dwie wagi podawane?
Odpowiedz
#32
Wedlug mnie obligatoryjny obowiazek cechowania wyrobow jest sluszny, tylko osobiscie zmienilbym troche system tego cechowania. Zamiast latac po urzedach lub wysylac paczki do nich - najblizszy urzad mialem w szczecinie (chyba raz na dwa miesiace przyjezdzali) ale po ostatniej zmianie prawa probierczego(2012) zlikwidowano te male oddzialy(np. Szczecin). Takze najblizej mam poznan lub moge wysylac kuriera. By zylo sie lepiej! Ząbki

W kazdym badz razie wracajac do tematu cechowania osobiscie uwazam, ze obowiazek cechowania powinien byc ale powinien spoczywac na wytworcy lub sprzedawcy. Taka osoba rejestrowala by sie w urzedzie (tak jak dotychczas) robilaby imiennik oraz otrzymywala/kupowala komplet cechownikow. I teraz po wykonaniu czegos lub sprowadzeniu z innego kraju nie wazne, wytworca/sprzedawca przybijalby swoj imiennik oraz odpowiednia ceche.

Pracownicy urzedow probierczych powinni zas miec prawo konrolowac wytworcow/sprzedawcow bez zapowiedzenia - teraz te zapowiadane kontrole to jakas paranoja. Przyjedzaliby do zakladu/sklepu sprawdzali czy towar jest odpowiednio oznaczony i sprawdzali czy trzyma probe. Sprawdzac mozna na kamieniu lub sa takie przenosne spektrometry - ok nie sa tak dokladne jak te wielkie co maja w urzedach lub na politechnikach ale tez daja rade.

I wowczas gdyby byl brak prob/imiennikow lub wyroby nie trzymalyby proby bylaby odpowienia kara za oszukiwanie klientow. Jak wszystko byloby wporzadku to dobrze.

Pozatym aby rozwiac wszystkie watpliwosci co do prawa probierczego najlepiej zadzwonic do urzedu i sie dowiedziec co i jak - nigdy nie mialem z tym prbolemu. Pracownicy UP zawsze udzielali odpowiedz na wszystkie pytania.

Aby doinformowac sprzedawcow/wytworcow oraz kupujacych powstal specjalny informator ktory jest dostepny na stonie urzedu probierczego krakow http://bip.gum.gov.pl/pl/bip/px_oup_krak...k_2014.pdf

Cos mialem jeszcze poweidziec ale zapomnialem Język

Co do pomylek w urzedach probierczych oczywiscie sie zdarzaly. Czesto gesto sprawdzali np tylko kilka wyrobow i cechowali wszystkie tak samo wiec zdarzylo mi sie osobiscie, ze trzeba bylo do nich isc jeszcze raz aby poprawili swoj blad.
Odpowiedz
#33
Myślę, że dzisiaj jest dużo ciekawszych i znacznie bardziej dochodowych lub narażających Skarb na straty biznesów za którymi kontrole nie nadążają. Pierwsza dama oup w wywiadzie mówi, że teraz to ciężko kontrolować kiedy jest sprzedaż przez internet i czasami po prostu trudno im zlokalizować sprzedawcę. Co do mojego pytania oczywiście, że pytałem ale urzędnicy nie wiedzą o co chodzi i jak powinno być, żeby było dobrze.
Równie problematycznie ma się sprawa w sprzedaży wysyłkowej, gdy klient kupuje i płaci przy odbiorze. Co mu wysłać paragon czy fakturę łącznie z towarem?
Tak dzisiaj jest, dużo głupich przepisów a mało na nie odpowiedzi.
Odpowiedz
#34
Czyli wychodzi na to ze majac swoja dzialalnosc w tym biznesie najlepiej otworzyc ten wlasny punkt probierczy o ktorym juz ktos pisal i wtedy nie dosc ze my sie tym nie martwimy to i kolega po fachu z okolicy ujmiemy nerwow :p
Odpowiedz
#35
Otworzenie takiego punktu to raczej nie hop siup. Napewno wszystko jest sprecyzowane - sprzet, wyglada lokalu, ilosc pracownikow itp tid - dokaldnie jakbys chcial otworzyc mcdonalds czy cos takiego. Napewno pochlonie to mnostwo $$$ a pewnie wiekszosc tego co zarobisz bedziesz musial oddac panstwu Ząbki Pozatym glowny urzad probierczy decyduje czy otwarcie takieego punktu jest sluszne czy nie - takze bez znajomosci moze byc ciezko chyba ze sie odpowiednio posmaruje... oto polsza właśnie Ząbki

Jednakze jesli ktos otworzy taki punkt w zachodniopomorskim to napewno skorzystam! Ząbki
Odpowiedz
#36
Ja mysle ze to bardzie nie tyle chodzi o zalozenie punktu co o to ze dostaje sie umprawnienia do udzielania takiej uslugi itp
Odpowiedz
#37
(11-30-2014, 11:52 AM)Luffy napisał(a): Czyli wychodzi na to ze majac swoja dzialalnosc w tym biznesie najlepiej otworzyc ten wlasny punkt probierczy o ktorym juz ktos pisal i wtedy nie dosc ze my sie tym nie martwimy to i kolega po fachu z okolicy ujmiemy nerwow :p

to zamiast takie punktu lepiej otworzyć agencję pocztową bo więcej zarobisz - no chyba że chcesz utrzymywac nasze państwoi, które i tak cię okrada z każdej strony - jak to Braciak powiedział wydymają cię tym małym futkiem !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości