Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coto za WISIORKI. jakie to kamienie
#1
Exclamation 
Witam,

Chcialbym sie zapytac coto za kamyczki mogą być w tych wisiorkach, ten błękitny okragły ma próbe 925, a reszta to mi sie zdaje zloto albo pozlacane. na oko ile takie kamyczki sa warte?

Jutro zarzucę lepsze ZDJ


[Obrazek: 20120128187.jpg]
[Obrazek: 20120128188.jpg]
[Obrazek: 20120128189.jpg]
Odpowiedz
#2
Pozgadywać niedzielnie mogęUśmiech
Malachit
Biały opal
Szafir (a co!)

Wartość zależy od tego czy to jest złoto, jeśli tylko pozłacane to raczej niewiele.
Oczywiście gdyby szafir był autentyczny, to w zależności od wagi i czystości może kosztować i kilka tysięcy euro.
Jest też możliwość, że to kolorowe szkiełko lub cyrkonia. Wtedy jest wart mniej.
Odpowiedz
#3
Ten "SZAFIR" ma obramówkę mosiądz albo cos w tym stylu a na górze chyba srebro, nie jeste, pewny, w tym Malachicie to ma 925 próbe srebra. na oko ile wart ten malachit?
Odpowiedz
#4
nie nie nikt o zdorwcy zmysłach nie pakowałby mosiądzu to prawdziwego szafiruUśmiech do złotnika wybada temat.malachit dosc popularny kamień na rynku, groszowa sprawa.
Odpowiedz
#5
Na drugiej fotografii(lecz zaznaczam że te zdjęcia są dość niewyraźne - mogę się mylić) jest szkło występujące pod nazwą handlową biały opal - produkt sztuczny. Jako naturalny kamień mógłby to być również kamień z gromady krzemianów tj. agat lub kwarc mleczny. Ale nie można powiedzieć wiele przez fotografię, a w szczególności taką. Ten pierwszy kamień to mogła by być również chryzokola lub jak już wspomniał wcześniej Emmix malachit, ale apeluję obywatelu o wszczepienie lepszych zdjęć, w sporej mierze ułatwiło by to zgadywankę. Co do ostatniego kamienia to nie można się wypowiedzieć nawet w przypadku dobrej jakości zdjęć, oto kilka przykładów kamieni które mogą zostać pomylone z szafirem: fluoryt, cyjanit, cyrkon, cyrkonia(produkt sztuczny), hauyn, topaz, spinel, akwamaryn, szkło. Także odsyłam do kogoś z branży gemmologicznej - na stronie SRJ znajdziesz namiary na dobrych gemmologów. Przez fotografie nie można prawidłowo ocenić kamienia, a przynajmniej jest to trudne.
Zajrzyj do mojego antykwariatu IMARI - antyki i design
Odpowiedz
#6
Znacie dobrego gemmologa? z okolic Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego? z góry dzieki za odpowiedź, Puść oczko
Odpowiedz
#7
Nie wiem czy nie poczytane zostanie za reklamę, oby nie. Wiem że jeden gemmolog ma pracownię w Bolesławcu, gdzieś tam w okolicy ulicy zgorzeleckiej, bliżej deptaka, to chyba jest krótka. Jeszcze oczywiście jest ośrodek gemmologiczny w Polanicy, tam to w ogóle jedno z większych polskich siedlisk gemmologów. Jeżeli to za mało to zapraszam do Wrocławia, tam na pewno jest kilku co najmniej gemmologów.
Zajrzyj do mojego antykwariatu IMARI - antyki i design
Odpowiedz
#8
Nie strzelajmy z armaty do komarów.
Kamienie 2,3 te to syntetyki lub szkiełka pierwszy należy do grupy ozdobnych ale nie jest to malachit, a nawet gdyby był to wartość raczej niewielka co przekłada się na to że jako kamienie raczej nikt tego nie kupi, a zawracanie sobie głowy gemmologiem nie ma sensu, nie w tym przypadku.
Wrzuć lepiej dobre zdjęcia które obiecałeś.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości