Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przepiękne kamienie
#1
http://canadianammolite.homestead.com/Loosestones.html
http://www.etsy.com/shop/KoroitBoulderOp...eller_info

Wrzucam linki do stron z pięknymi kamieniami, u nas rzadko kto je stosuje. Może wrzućcie jakieś piękne kamienie, linki i zdjęcia
Odpowiedz
#2
Ten amolit z pierwszego linku jest najwidoczniej wybarwiany ale ładnie.Uśmiech
Odpowiedz
#3
Nie są wybarwiane takie mają kolory . Miałam sklep z amolitami ale zawieruszyła mi się stronka i nie mam linka. Naprawdę sa takie piękne.
Tam w tym drugim sklepie były całe z kamieniem , w którym były znalezione , jak to znajdę to wrzucę. Może jeszcze ktoś ma zdjęcia pięknych kamieni lub linki ,wrzucajcie tu!!!
Odpowiedz
#4
(02-07-2012, 07:48 PM)magda napisał(a): Nie są wybarwiane takie mają kolory . Miałam sklep z amolitami ale zawieruszyła mi się stronka i nie mam linka. Naprawdę sa takie piękne.
Tam w tym drugim sklepie były całe z kamieniem , w którym były znalezione , jak to znajdę to wrzucę. Może jeszcze ktoś ma zdjęcia pięknych kamieni lub linki ,wrzucajcie tu!!!


Znalazłam na giełdzie amonita co ma piękne kolory bez farbowania. Musiały kiedyś być naprawdę bardzo kolorowe.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#5
Amonity o ile pamiętam w takiej formie przywlókł lodowiec w okolice Łukowa elegancko opakowane w muł w formie kry skalnej oderwanej gdzieś na terenie obecnej Litwy . Te które posiadam pochodzą prawdopodobnie stamtąd i rzeczywiście mienią się tęczowo . teraz są przywożone w mniejszych paczkach i z całego świata . Nie wiem czy te kolory nie są efektem wtórnego procesu chemicznego
Odpowiedz
#6
www.canadianammolite.com has beautiful ammolite and excellent service.
Odpowiedz
#7
(05-25-2014, 02:34 AM)macsgems napisał(a): www.canadianammolite.com has beautiful ammolite and excellent service.

Hi macgems and welcome Uśmiech
I like the 'imperials' .. very nice colors
what about treatment and stability .., could you give us more info ?

best regards
Odpowiedz
#8
Some of the ammolite are triplets and others are polished pieces of the fossil. The imperials are polished pieces and are not too fragile for jewelry. The triplets have a protective cap on them and hold up well in jewelry.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości